Чи можуть вас затримати в разі відмови від повістки: роз’яснення адвоката

Новини

Якщо ви відмовились брати повістку, чи є підстави в такому разі для затримання, дає відповідь адвокат ТСН

Що буде у випадку відмови взяти повістку, наприклад, на при врученні на вулиці, що буде у такому випадку законним, розповідає адвокат Роман Сімутін

Чи можуть затримати в разі відмови взяти повістку

Якщо вас зупинила поліція з військовими для перевірки документів, і раптом виписують повістку, а ви відмовляєтеся від її отримання, чи можуть вас затримати та депортувати до військкомату?

Затримувати можуть лише працівники поліції для припинення правопорушення. Те, що ви не берете повістку не є правопорушенням, тому затримувати за не скоєння правопорушення  та складати протокол, підстав не має.

В яких випадках можливе затримання та хто може це робити

Якщо ви раніше отримали повістку, але не з’явилися до ТЦК. А у ТЦК вже сформували документи щодо порушення законодавства про військовий облік або мобілізацію (статті 210 та 210-1 КУпАП) та відправили вимогу до поліції затримати й доставити вас до ТЦК. Лише у такому випадку, відповідно до ст. 262 КУпАП поліція може затримати вас для доставляння до військкомату. Тобто можуть затримати, виключно за наявності матеріалів, які  підтверджують вчинення вами вищезгаданих адмінправопорушень.

Такі матеріали знаходяться переважно у дільничих, поліціянти чи навряд можуть їх пред’явити.

Що робити, якщо вас незаконно затримують

Знімайте все на телефон, е краще, коли це зробить хтось поруч. Увімкніть телефонний диктофон.

Затримувати без вимоги  не мають права, тому вимагайте її пред’явлення. Якщо немає вимоги, покличте перехожих і повідомте про незаконне затримання, таким чином привертаючи увагу до незаконних дій поліції.

Повідомте про кримінальну відповідальність за перевищення службових повноважень, стаття 365 КК України.

Не виконуйте наперед незаконне розпорядження, відмовляйтеся пройти до автомобіля чи проїхати з указаними особами.

Якщо ви це будете робити, найімовірніше це відіб’є бажання вас затримувати. Але якщо вас затримали, а це можливо лише, якщо ви їм дозволите, обов’язково вимагайте складання протоколу затримання, Протокол знадобиться для оскарження їх дій.

І пам’ятайте, затримання не може перевищувати 3 годин і ці три години починаються з моменту, коли до вас підійшли, а не з моменту доставлення до ТЦК. Коли цей час мине, ви можете  розвертатися та йти.

Оцените статью
Добавить комментарий