– Будь розумною дівчинкою та тримай язика за зубами, – сказав тато, к0ли я дізналася про його секрет0

Життєві історії

Місяць тому у моїх батьків було свято – 20 років подружнього життя. Приїхали бабуся з дідусем, тітка з Києва. Ми замовили розкішний ресторан, фотографа, живу музику. І кожен гість казав одне й те саме:

– Залишайтеся такими ж щасливими та закоханими!

Тітка Ольга навіть шепнула мені на вухо “нехай у тебе будуть такі ж стосунки з чоловіком, як у твоїх батьків”. Я мило посміхнулася, а у кишені схрестила пальці. Ніхто не повинен знати про наш секрет. 

У мого тата Сергія є приватний бізнес, він займається постачанням з Європи продуктами й побутовою технікою, має на ринку декілька магазинів. Звісно, грошей у нас завжди було вдосталь, тому ні в чому не відмовляли. Особливо вся увага та любов діставалася мені, адже я єдина донечка. Новий велосипед, домашня тваринка, гарна сукня та дорогий телефон. Двічі на рік ми їздили на море у Єгипет чи Туреччину, а вихідні проводили у ресторанах чи їхали у Буковель.

Я вибрала університет у Львові, тому до Франківська приїжджаю тільки на вихідні.  А зараз раз у місяць, якщо пощастить. Тут у мене друзі, коханий хлопець. Хочу з ним провести час.

Однак, на новорічні канікули купила квиток додому. От зайшла у квартиру – і немов дихати тяжко. Не знаю, як ще пояснити. А ще тато дуже змінився. Я його міцно обійняла, а він тільки по плечах постукав.

– Мамо, а що трапилося з татом?

– Сонце, у нього зараз багато роботи. Він ледь не ночує в офісі, – бідкалася мама.

Ну так, у мого тата відповідальна посада, має десятки підлеглих. Тому дай зарплату, там прослідкуй за постачанням, документи, комунікації, податки.

Я вирішила йому полегшити роботу, приготувала вдома домашню пасту, яку татко дуже обожнює. Викликала таксі та поїхала до нього на офіс. Ось це так буде сюрприз.

– Ой, Іринко, а твій тато зайнятий, у нього співбесіда, – загороджувала прохід секретарка.

– Я тільки на секунду.

Відчиняю двері.. і лоточок з пастою падає на землю. Ось тато з розщепленою сорочкою, а на губах розтерта помада. Збоку стоїть молода дівчина, здається, моя ровесниця.

– То така у тебе співбесіда?

– Іра, я зараз все поясню!

Я хутчіше кинулася на вихід. Дійшла до громадського туалету, зачинилася та почала гірко плакати. Тоді картинка ідеальної родини зруйнувалася у мене на очах. Чому тато зраджує моїй мамі? Невже вона це заслужила?

Здається, що коли ти зламаєш руку, то не так боляче, як побачити зраду рідної людини. Немов скло їси та відчуваєш той комок у горлі.

Пошепки

Я не знаю, скільки часу гуляла на вулиці. Просто не хотіла йти додому, адже там мама. Як мені тепер дивитися їй у очі? Пішла у парк, де ми колись гуляли, випила кави, прогулялася біля своєї школи та садка. І все думала про тата. Немов хотіла знайти відповідь на це запитання – чому?

Коли я прийшла додому, то мами не було. Зате на кухні за столом сидів тато:

– Сідай, я хочу з тобою поговорити. Це заради мами.

Я присіла. Цікаво, яке виправдання він придумає?

– Я не буду зараз виправдовуватися та шукати різні відмовки. Так, у мене є коханка. Її звати Ліля. Я її дуже кохаю.

– Чому тоді ти так маму обманюєш?

– Бо не можу розлучитися. Майже 70% акцій з бізнесу переписані на неї.

Ха, от і відповідь – тато просто боїться втратити всі гроші.

-Так, я з твоєю мамою тільки заради бізнесу. Давно не відчуваю нічого до неї, ми навіть почали спати у інших кімнатах. Але ти добре подумай, чи хочеш їй розповісти всю правду. Адже тоді ти не отримаєш від мене ні копійки.

А про це я не подумала, адже за квартиру, навчання, відпочинок платить мій тато. Тим паче я ще на день народження хотіла нову машину та здати на права. Здається, що він загнав мене у пастку.

– Ти ж не хочеш опинитися на вулиці?

Я тільки перелякано помахала головою.

– Тоді будь розумною дівчинкою. Інакше я залишу тебе з порожнім гаманцем, – сказав тато та пішов геть.

І ось майже місяць я тримаю язика за зубами. Не можу спокійно спати, через нерви схудла та починаю помалу божеволіти. Однак, не знаю, що мені далі робити. Адже якщо розповім всю правду, то можу слізьми та бідністю за це поплатитися.

Як мені бути? Що можете порадити? Піти до психолога чи що?

Напишіть нам в коментарях

Rate article