Боже, як тепер рідним з цим жити?! ГУР підтвердило, що на 24 січня дійсно планувався обмін полоненимu – вже відомо хто був на літаку…

Новини

“Але я можу констатувати, що запланований на сьогодні обмін наразі не відбувається”, — сказав він.

За словами Юсова, інформація про те, що військовополонені могли перебувати у літаку Іл-76, який впав у Бєлгородській області, озвучена російською стороною, наразі перевіряється.

Речник Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Олександр Власенко у коментарі Суспільному заявив, що МКЧХ не бере участь в обміні військовополоненими.

“Сторони домовляються між собою безпосередньо. Ми беремо участь тільки в обміні тілами загиблих. Про обмін військовополонених ми так само дізнаємося постфактум. Наша делегація в Росії намагається з’ясувати, хто там був на борту, але поки що інформації ніякої нема”, — сказав він.

За словами Власенка, комітет має реєстр українських військовополонених, яких представники МКЧХ відвідують і намагаються з’ясувати їхню долю.

“Може статися так, якщо вони дійсно були на борту, там міг бути хтось з тих, кого ми відвідували, тоді може отримаємо якусь інформацію”, — сказав представник Червоного хреста.

Представниця Асоціації родин захисників “Азовсталі” Мар’яна Хомерікі у коментарі Суспільному повідомила, що про “теоретичний чи імовірний” обмін їм не було відомо заздалегідь — зазвичай їх постфактум інформує Координаційний штаб або рідні полонених.

За її словами, зараз в Асоціації очікують офіційних даних від українських спецслужб та влади щодо списків.

Голова комітету з оборони Андрій Картаполов на засіданні Держдуми РФ заявив, що слідом за розбитим літаком у Бєлгородській області летів ще один Іл-76 з 80 українськими військовополоненими: “Його вдалося розвернути”.

Картаполов також заявив, що обміни полоненими тепер, ймовірно, буде поставлено на паузу.

“Тепер про обмін мови йти не може”, — сказав він.

Він також заявив, що літак нібито збили українські військові за допомогою західної зброї.

Rate article