Байден поїде на Близький Схід шукати радянську зброю для України – The New York Times

Новини

Президент США Джо Байден вирушить у турне Близьким Сходом. У межах візиту він закликає країни регіону передати Україні радянську зброю, яку СРСР продавав їм свого часу.

13-16 липня Байден відвідає Ізраїль, Західний берег річки Йордан та Саудівську Аравію. Як пише The New York Times, раніше він пообіцяв підтримувати Київ “стільки, скільки потрібно”, проте ніхто не знає, скільки ще триватиме війна..obozrevatel.com

Якогось моменту, за визнанням офіційних осіб, запаси озброєння у США та Європі можуть вичерпатися.

“Хоча США санкціонували 54 млрд. доларів на військову та іншу допомогу, ніхто не чекає ще одного чека в 54 млрд. доларів, коли ця сума закінчиться”, – йдеться в статті.

У зв’язку з цим американський президент та його команда шукають довгострокову стратегію щодо постачання зброї, тоді як перспектива закінчення бойових дій шляхом переговорів ще далека, а суспільство починає відчувати втому від війни.

За деякими оцінками, військова допомога Україні надаватиметься до другого кварталу 2023 року. Проте невідомо, на скільки вистачить нинішніх постачань без погіршення військової готовності США.

Американські чиновники закликали партнерів надати Україні запаси зброї виробництва СРСР, з якими українські військові краще знайомі. Цей пункт включено до порядку денного Байдена під час його візиту до Близького Сходу.

Там він має зустрітися з лідерами арабських країн, які в минулому були клієнтами Москви, пише The New York Times.

Крім того, Байден у своїй статті для Washington Post пообіцяв, що під час турне намагатиметься розширити коло держав, які підтримають Україну.

Оцените статью
Добавить комментарий