24 червня — Різдво Іоанна Предтечі. Як правильно провести цей день кожній жінці

Новини

24 червня заведено відзначати свято Івана Купала. Цього дня слід вшанувати літо, сонце та врожай.  Ще у цей день відзначають Різдво святого пророка Іоанна Предтечі. Всі святкування, традиції та обряди проводять в ніч на Івана Купала.

Для людей, поява Іоанна Предтечі це дивовижне явище. Мати Іоанна дуже мріяла відчути радість материнства, але тривалий час завагітніти вона не могла. Вони разом з чоловіком довго молилися й Всевишній приніс їм подарунок – вони стали батьками. Таке ім’я було рідкісним й дав його Святий Захарій, він написав на дошці ім’я – Іоанн.

Після того, як народився Ісус, Ірод наказав своїм підданим вбивати всіх хлопчиків, які будуть народжуватися. Мати Іоанна сховала сина у печері. Вони жили у пустелі, де мати Іоанна віддала душу Господу. Після хлопчик виріс та прийшов на проповідь, просити про покаяння. Він сам провів обряд хрещення Ісуса у річці Йордан.

Цей день варто розпочинати зі священної служби у храмі.

Всі традиції святкування люди пов’язують з весняним сонцестоянням. 23 червня.

Люди цього дня купаються у водоймах, очищуючи себе від язичницької культури. Святкування проводять у ніч з 23 на 24 червня. Це свято містичне та сакральне. Цього дня трави, вода та вогонь володіють магічними властивостями. Всі традиції, обряди та ворожіння пов’язані з ними.

 

За традицією люди купалися у водоймах та лазнях, бо вода цього дня цілюща й могла очистити душу людини. Язичники були впевнені, що на Івана Купала вода та вогонь укладали союз, й їхня сила подвоювалась.

На березі водойм заведено розпалювати велике багаття, святкували, веселилися та водили хороводи з піснями. Молодики та молодиці стрибали через багаття та співали народні пісні при цьому. Перемагала пара, яка стрибала вище за всіх та не торкалася полум’я. Жінки, які мріяли стати матір’ю, теж стрибали через вогонь. У нічний час вся нечиста сила з водойм полювала за людськими душами, а розпалене полум’я охороняло їх. Селяни намагалися не лягати спати цієї ночі, або лягали поруч з багаттям. Хлопці підпалювали колеса або бочки, які були символом сонця на пагорбах біля річок.

Коли сходило сонце та зникала роса, люди починали збирати лікарські трави, які у цей день, теж, цілющі. З трав виготовляли настоянки та чаї. Захищали пучками трав перев’язаними стрічкою від нечистої сили.

Цієї ночі потрібно відшукати квітку папороті, тоді людина буде здоровою, щасливою та багатою.

У цю ніч проводили різноманітні обряди. Якщо вдома був хворий, її одяг спалювали у багатті, щоб той швидше одужав. Щоб худоба не хворіла, її водили навколо багаття. Вночі збирали лікувальну, мурашину олію. Цю олію протягом року використовували проти застуди.

Свіжозібрану кропиву розкладали навкруги оселі, щоб захиститися від нечистої. Оберігали коней від відьом, розвішуючи траву навколо сараїв та закриваючи їх на засов.

Розкладали квіти рослини Іван – да – Мар’я у кутках, щоб захистити оселю від злодіїв. Злодії будуть чути голоси нерозлучних брата й сестри, якщо навіть вдома нікого не буде. Вони дуже кохали один одного й за це вони отримали покарання, їх перетворили на квітку.

Щоб бути вічно молодим, рушник возили по росі, віджимали та цією водою вмивалися. Таким обрядом люди продовжували зберігати молодість та захищалися від захворювань.

Молодиці займалися ворожінням – спускали вінки на воду. Вони плели вінки з трав, де були присутні лопухи, богородська трава та рослина Іван – да – Мар’я.  У середину вінка ставили свічку т спускали на воду. Дівчина скор. вийде заміж, якщо вінок швидко поплив на середину річки. Якщо свічка не гасне – людину чекатиме довге та щасливе життя. Найщасливішою стане та, чий вінок відпливе якомога далі. Чекати на розлучення та самотність доведеться, якщо вінок затонув.

Прикмети на Івана Купала:

  • Вродять овочі та фрукти, якщо небо чисте та видно безліч зірок.
  • Чекайте неприємностей, якщо коло берега помітите гадюку.
  • Пара буде все життя разом, якщо під час стрибка через багаття не розірве рукостискання.
  • Будете жити багато та щасливо, якщо знайдете квітку папороті.
Rate article