15 травня — святого Пахомія Великого. Що потрібно зробити, щоб хвороби оминали стороною

Новини

15 травня, православний світ відзначає день святого Пахомія Великого. Він жив в пустелі та вів усамітнений спосіб життя. Завдяки йому з’явився кіновій — одна з форм чернецтва.

Її суть була в відлюдненому способі життя, без будь-якого контакту з оточуючими, навіть з рідними. Тому, монастир був огороджений великою стіною. В кожного ченця був окремий будинок та своє ремесло. Були встановлені суворі правила щодо вбрання, режиму сну та їжі. Суворо заборонялося виходити за межі монастиря.

Пахомій два рази на добу проводив молитовне богослужіння, наклав заборону на розмови під час прийняття їжі та наставляв кожного на істинний шлях. Брати вчилися не піддаватися земним спокусам, їх позбавили власності, щоб користь не спокушала. Будинки, вбрання, їжа та все інше було власністю монастиря. Пахомій став засновником п’яти чоловічих та одного жіночого монастирів й церкви для пастухів. Протягом всього життя святий дотримувався християнської віри та вів боротьбу з єретиками. Господь нагородив його пророчим та цілющими дарами.

Rate article