Звільнятимуть з роботи частіше, ніж найматимуть: до чого готуватися українцям

Новини

Найближчим часом в Україні лише в одній сфері найматимуть на роботу частіше, ніж звільнятимуть – у будівництві. У решті ж звільнятимуть працівників набагато частіше, ніж найматимуть нових. Втім, загалом по всіх галузях подібні зміни відбуватимуться лише в невеликій кількості компаній – більшість же не має наміру змінювати кількість своїх працівників.

Про це свідчать результати опитування Нацбанку. Там визнають: оцінки зайнятості дещо покращилися, “але залишилися неоднорідними”.

“Керівники підприємств будівництва та торгівлі були налаштовані на незначне збільшення чисельності працівників. Респонденти промисловості та сфери послуг продовжували очікувати скорочення персоналу”, – розповіли в регуляторі.

За даними НБУ, серед підприємств сфери послуг:

  • залишатимуть поточну кількість працівників – 81%;
  • найматимуть нових – 9%;
  • проводитимуть звільнення – 10%, що не набагато перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.

У сфері послуг компанії налаштовані залишати поточну кількість працівників

Серед підприємств сфери промисловості:

  • залишатимуть поточну кількість працівників – 83%;
  • найматимуть нових – 6%;
  • проводитимуть звільнення – 11%, що майже вдвічі перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.

У промисловості лише 6% компаній мають намір наймати нових співробітників

Серед підприємств сфери торгівлі:

  • залишатимуть поточну кількість працівників – 86%;
  • найматимуть нових – 6%;
  • проводитимуть звільнення – 8%, що трохи більше, ніж тих, хто готовий збільшувати штат.

У торгівлі звільнень буде більше, ніж наймання на роботу

Водночас, сфера будівництва стала єдиною, де наймати нових співробітників збираються частіше, ніж звільняти наявних – 14% проти 9%. Втім, як і в інших галузях, переважна більшість компаній сектору не має наміру змінювати кількість своїх працівників – таких 77%.

Де найматимуть частіше, ніж звільняти

Водночас, віддалена робота стає все популярнішою в Україні. І не без причини – деякі роботодавці готові платити своїм співробітникам близько 30 тис. грн.

Наприклад, на популярному сайті пошуку роботи можна знайти вакансію репетитора англійської мови. Платити готові 15-30 тис. грн. Працювати треба від 10 години на тиждень, проте щоб вийти на зарплату 25 тис. грн і вище, зазначається, “потрібно надати 8-годинний графік 5 днів на тиждень та проводити заняття якісно”.

А турагентство шукає менеджера з роботи з туристичними агентами. На роботі, серед іншого, доведеться підтверджувати заявки від турагентів, проводити консультації щодо продуктів та сайту компанії тощо. Платити готові від 30 до 35 тис. грн.

Rate article