“Зустріч Байдена і Сі стала початком світу без Путіна”: але радіти зарано

Новини

У Індонезії на полях саміту G20 президент США Джо Байден зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном

Нагадаємо, що Байден зустрівся з Цзіньпіном вперше після обрання президентом США. Як виявилося, зустріч затяглася на три години. Лідери в тому числі обговорили головні регіональні та глобальні проблеми, зокрема російське вторгнення в Україну.

«Ця зустріч стала початком “світу без Путіна”. Російський режим ще може накоїти чимало зла, але у вищій лізі світової політики Кремля немає. Рішення Путіна не з’являтися на саміті “Двадцятки” (навіть онлайн) тільки підкреслює це», – коментує подію колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін у своєму Фейсбуці.

На думку дипломата, э очевидним, що Китай не буде “здавати” російський режим. Адже це йому це йому не вигідно – навіщо втрачати партнера, який фактично стає васалом.

«В товаристві або тераріумі, називайте, як хочете, світових лідерів, Росія втратила свою гру, якою так пишалася, і стала “третім зайвим”. Радіти зарано: Захід боїться неконтрольованого перезавантаження Росії, а незахідний світ хоче і надалі купувати її ресурси та продовольство», – попередив Клімкін.

Але, зазначає він, є і хороша новина. Вона заключається у тому, що міжнародний престиж Росії не повернути – її більше не бояться і не поважають.

«Це не робить Росію менш небезпеченою, скоріше навпаки, але робить її набагато слабшою. І цей процес вже не зупинити. На міжнародній арені все менше Росії – і це дуже добре», – підкреслив Клімкін.

Тим часом стало відомо, що президент США Байден провів неанонсовану зустріч із лідером Туреччини Ердоганом.

Зазначається, що президенти дійшли згоди в тому, що зернова угода має вирішальне значення для продовольчої безпеки, а тому вона має бути продовжена.

Також президенти на полях саміту G20 обговорили теракт, скоєний у Стамбулі. Про зміст зустрічі повідомила прес-служба Білого дому.

Оцените статью
Добавить комментарий