Російський журналіст і телеведучий Олександр Невзоров висловив своє враження щодо успіхів Збройних Сил України на фронті.
На фронті непогано. Не «безхмарно і звитяжно», але має реальний прогрес. Все події дуже криваві і розвиваються повільно, але прорив через лінії російських військ виявився дуже ефективною тактикою.
На даний момент ЗСУ — вже за 3,5 кілометри від Донецького аеропорту.
Ця новина забруднила в росії пару сотень штанів з лампасами. У кремлі відмовляються вірити в «цей жах». Проте вже є й супутникові підтвердження того, що передові частини України увійшли до Опитного і там «закріплюються»
Все це відбувається, попри те, що росія стягнула на фронт близько півмільйона своїх солдатів.
«Роботино теж виявилося дуже корисним містечком. Звільнивши його, ЗСУ отримали можливість зачищати простір довкола. Зачистили. Глибину зачищеного визначити складно, тому що де-не-де ще є нори із «забутими» своїм командуванням орками. Ті готові здаватися, але поки що соромляться і для вигляду пострілюють і хамлять.», — візначив Неврозов.
Кліщіївку теж звільнено.
«Російські військкори сумно діляться звістками про те, що в районі Мар’їнки «нас відкинули на позиції 2022 року». Звісно, трупування успішно йде і місцях т.зв. «голосування». Генеральська дурість сконцентрувала в них цілі нічим не прикриті батальйони. Поруч із Мелітополем, у Пологах — рвонули штаб «Единої Росії» з усіма та урнами.», — написав журналіст.
Наразі відомо, що можлива оперативна пауза в наступальних діях української армії через погодні умови не означатиме, що контрнаступ зупинився. Він триватиме, але в іншому форматі. Про це заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, погодні умови мають відповідний вплив на наступальний потенціал, все залежить від низки чинників, від того, що з себе погодні умови являють собою: дощ чи мороз, рясні снігопади. Наприклад, певні особливості того ландшафту, рельєфу, на якому відбуваються наступальні або оборонні дії.
“Тому, безумовно, погодні умови можуть мати вплив. Але є все-таки певні нюанси. Я нагадаю, що, наприклад, торік російські окупаційні війська наприкінці 2022 року і на початку 2023-го, у зимовий період, продовжували свою наступальну операцію на Бахмут. Вони продовжували її вести, попри складні погодні умови і це вузькоспрямована, по окремо взятій локації, але все ж таки була наступальна операція. На сьогодні росіяни втратили можливість проведення навіть такого рівня операції, такого масштабу, з будь-яким певним умовним результатом”, — сказав Коваленко.
Оглядач уточнив, що зараз російські окупанти перебувають виключно у функціоналі оборонних дій.
“До того ж теж це досить-таки дискусійно — наскільки у них ці оборонні дії ефективні”, — зазначив він.
Своєю чергою, Сили оборони України переходять у стадію, у фазу поступальних системних контратакувальних і наступальних дій.
“Тобто навіть якщо ми говоримо про припинення наступу як такого, наприклад, у Запорізькій області в перспективі, на якусь оперативну паузу він виходить, це абсолютно не виключає системності контратакувальних дій, результатом яких може бути також і звільнення території. А тому бойові дії не знизяться в інтенсивності, а триватимуть, але в зовсім іншому, дещо інакшому форматі”, — каже Олександр Коваленко.