ЗСУ уразили центр дальнього космічного зв’язку РФ під Євпаторією, – Defense Express

Новини

Сили оборони України завдали удару по центру дальнього космічного зв’язку РФ, який знаходиться під тимчасово окупованою Євпаторією у селищі Вітіне.

Про це говорить ряд відео, опубліковані у мережі. Місцеві жителі жалілися на потужні вибухи та зафільмували масштабну пожежу.

Також на інтерактивній супутниковій мапі пожеж NASA були зафіксовані осередки вогню саме на території центру космічного зв’язку.

ЗСУ уразили центр дальнього космічного зв'язку РФ під Євпаторією, - Defense Express

Як зазначає видання, наразі невідомо чим саме та з яким результатом було завдано удар.

“Більше того, перелік можливих засобів максимально широкий, це могли бути дрони, крилаті чи балістичні ракети, а також навіть удар з морського дрона Sea Baby з аналогом “Града”. При цьому віддаленість центру космічного зв’язку лише у 2 км від берегової лінії робить останній варіант цілком ймовірним”, – додають у Defense Express.

Журналісти зазначають, що сам центр дальнього космічного зв’язку є доволі унікальним для Росії об’єктом. Він також відомий, як 40-й окремий командно-вимірювальний комплекс, НИП-16 та в/ч 81415. До окупації Криму там розміщувався Національний центр управління та випробувань космічних засобів.

З 2014 року РФ передала комплекс до військ повітряно-космічної оборони та почала його модернізацію. У 2017 році повідомлялося, що центр отримав 10 нових комплексів і модернізація продовжувалась, при цьому лише на реконструкцію одного радіотелескопа планувалось витратити 1,8 млрд рублів, що за курсом того часу, близько 28 млн доларів.

За даними Tеlegram-каналу “КіберБорошно“, цей об’єкт, окрім забезпечення зв’язку із космічними апаратами, включно із військовими супутниками, активно використовувався і для розміщення інших радіотехнічних засобів.

Зокрема на території цього об’єкта був розміщений комплекс РЕБ “Красуха”, який був покликаний прикрити його від подібних атак.

Вибухи у Криму 23 червня

Нагадаємо, потужні вибухи пролунали у декількох містах тимчасового окупованого Криму ввечері неділі, 23 червня.

Близько восьми вибухів було чути в Заозерному, Євпаторії та Донузлаві. Також їх було чути у Севастополі. Місцеві заявили

Росіяни традиційно заявили про те що була ракетна атака, а їх ППО збило всі ракети.

Rate article