Зосереджують сили: росіяни готуються до нового прориву кордону, експерт вказав на небезпеку

Новини

Так, за словами військового експерта Сергія Грабського, не менш значущими є північний та південний фланг східного фронту, пише Politeka.net.

В ефірі телемарафону Грабський, відповідаючи на запитання, які напрями на фронті можна виділити, окрім Бахмута, заявив про Куп’янський.

«Йдеться про Дворічну Харківської області, бо це фактично нависання на Куп’янськом. Противник розглядає цей напрямок як надзвичайно важливий. Другий напрямок, критично важливий як для України, так і для Росії — Вугледарський», – пояснив Грабський, додаючи, що у разі успіху окупанти фактично вийдуть на межі Дніпропетровської області.

У разі успіху ЗСУ, українські захисники можуть вийти навіть на околиці Маріуполя і таким чином виконати стратегічне завдання — розрубавши сухопутний коридор.

Також Грабський повідомив про інтенсивні бої, які можна порівняти з Бахмутом, за Мар’їнку.

При цьому ворог, зазначив експерт, не може одночасно наступати на різних напрямках.

«Вони змушені зараз сконцентруватися на Бахмуті, потім, можливо, вони зосередять додаткові зусилля в районі Авдіївки, якщо ми відійдемо від Бахмуту. Можливо, Мар’їнка, можливо Вугледар», – припускає Грабський.

За словами експерта, Вугледар залишається критично важливою точкою на полі бою.

“А на півночі відзначається зосередження противника безпосередньо на російській стороні. Але це може свідчити про те, що у разі успішних дій вони розвиватимуть наступ на Куп’янськ”, – каже експерт.

Додамо, тим часом розвідка Британії констатує, що російські війська тимчасово виснажили боєздатність розгорнутих формувань в Україні та мають один із найнижчих темпів наступальних операцій принаймні із січня 2023 року.

У своїй оцінці відомство виділило ситуацію в Бахмуті, де в останні дні війська Росії та угруповання “Вагнера” ​​закріпилися на захід від річки Бахмутка. Протягом попереднього тижня лінія фронту проходила річкою.

Бійці ЗСУ продовжують захищати західну частину міста.

Однак, у ширшому розумінні, зазначили британські роздягнень, по всій лінії фронту росія має одні з найнижчих темпів локальних наступальних дій, які спостерігалися. Принаймні з січня 2023 року.

Передбачається, що російські війська тимчасово виснажили боєздатність розгорнутих формувань настільки, що навіть локальні наступальні дії доки є стійкими.

Оцените статью
Добавить комментарий