Жоден зі звільнених із полону українців ні разу не бачив представників Червоного Хреста, – омбудсмен

Новини

Жоден з українських військовополонених, яких повернули додому в межах обміну 21 вересня, не бачив представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. Водночас ця організація брала на себе зобов’язання моніторити умови утримування українців у російському полоні. war.obozrevatel.com

Про це сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі загальнонаціонального телемарафону в четвер, 22 вересня. Представники МКЧХ були присутні при виході українських військових з комбінату “Азовсталь” у Маріуполі, тому були зобов’язані моніторити ситуацію.
Мандат МКЧХ має змушувати країну-агресора Росію виконувати Женевські конвенції, зазначив омбудсмен.

“Ми побачили, що цього взагалі не відбувалося. Жоден із військовополонених, яких ми вчора звільнили, не бачив представника МКЧХ. Це порушення. На мій погляд, це невиконання мандата МКЧХ, і ми маємо про це публічно говорити”, – зауважив Лубінець.

Він додав, що звертатиметься до керівництва МКЧХ із питанням щодо відсутності моніторингу умов утримання українських військових у полоні РФ. Зустріч має відбутися у швейцарській Женеві.

“У мене попередньо запланована зустріч із керівництвом Міжнародного комітету Червоного Хреста в Женеві, я туди їду саме щодо цієї ситуації. Якщо ми не побачимо від них якихось алгоритмів дій щодо РФ, ми повинні про це публічно казати”, – зазначив омбудсмен.

Лубінець також додав, що перед обміном полонених українців утримували шість годин із зав’язаними скотчем очима. Пов’язки зняли лише пізно увечері, коли розпочався сам процес обміну.

Оцените статью
Добавить комментарий