“Земля горітиме під ногами росіян”: Кулеба закличе в Гаазі до спецтрибуналу для РФ

Новини

Під час конференції в Гаазі українська сторона закличе створити спеціальний трибунал для притягнення керівництва РФ до відповідальності за злочини проти України.

Засідання суду заплановане на 14-15 липня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на главу МЗС Дмитра Кулебу під час відеозвернення.

“Спеціальний трибунал для Росії – завтра та післязавтра у Гаазі я візьму участь онлайн у заході присвяченому відповідальності Росії за злочини, вчинені не території України. Участь братимуть уряд Нідерландів, Офіс прокурора МКС та Єврокомісія, а також багато держав”, – анонсував Кулеба.

Він розповів, що звернеться до учасників конференції та закличе перейти від дискусій до конкретних кроків, а також запропонує опрацювати підписання відповідного міжнародного договору.

“Для чого потрібний спеціальний трибунал? По суті, це єдина можливість притягнути вище політичне і військове керівництво РФ саме за вчинені злочини під час агресії проти України. Воєнні злочини, геноцид, злочини проти людяності – все це підпадає під юрисдикцію МКС. Однак цей суд не має достатньо компетенції через Римський статут, тож необхідно створити окремий трибунал”, – пояснює міністр.

Тобто, таким чином, спеціальний трибунал доповнить роботу суду, а не створить альтернативні процеси.

“Ми обов’язково притягнемо Росію до відповідальності за всі скоєні злочини. Земля, в буквальному сенсі, горітиме під ногами росіян не лише на фронті, але й під тими росіянами в судах, які винні у злочинах проти українців”, – зазначив Кулеба.

Оцените статью
Добавить комментарий