Зеленський може поїхати в турне столицями Західної Європи, – Bloomberg

Новини

Міністерство закордонних справ Чехії пропонує, щоб країна і надалі не видавала візи та посвідки на проживання громадянам Росії та Білорусі, адже чинна заборона діє до 31 березня.

Як повідомляється, МЗС Чехії пропонує для спрощення нову постанову уряду – без визначеного терміну дії.

Чеський уряд невдовзі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року вирішив призупинити видачу віз росіянам, а згодом і білорусам – за винятком гуманітарних випадків.

Заяви на отримання посвідки на проживання в Чехії, подані росіянами та білорусами в посольства, вважаються неприпустимими відповідно до чинного законодавства. Це означає, що за ними не відбувається жодних розглядів.

З 2023 року заборона поширюється також на громадян РФ і Білорусі, які одночасно є громадянами іншої держави.

При цьому іноземці, які вже мають посвідку на проживання, не є цільовою групою постанови.

Положення також не поширюється на заяви на отримання короткострокових віз, якщо заявник є членом сім’ї громадянина Чехії або громадянина Європейського союзу, якого він супроводжує громадянина ЄС або слідує за ним.

Заборона також не поширюється на запити на отримання візи, довгострокової або постійної посвідки на проживання, якщо перебування заявника відповідає інтересам Чехії, які підтверджені міністром закордонних справ.

Rate article