На саміті НАТО у Вашингтоні Альянс запропонує Києву нову штаб-квартиру, а також ухвалить рішення, яке не залишить Україну “зажурено”.
З 9 по 11 липня у Вашингтоні відбудеться щорічний саміт НАТО, присвячений 75-річчю Альянсу. Київ чекає від організації лише одного: запрошення стати повноправним членом.
Однак поки що не всі члени НАТО готові до того, щоб “запросити” Україну, проте у Вашингтоні буде підписано з Україною нову угоду, яку вже назвали “мостом” між Альянсом та Україною, інформує ресурс. The New York Times.
Джерело повідомляє, що у Німеччині буде створено спеціальну місію на допомогу Україні у довгостроковій перспективі. Цей “міст” буде потужним сигналом як Україні, що на неї чекають в НАТО, так і РФ.
Цю місію не зможе зупинити навіть сам Трамп, якщо раптом переможе у листопаді 2024 року на президентських виборах у США.
У Білому домі та НАТО вирішили дати чіткий сигнал Києву, що майбутнє України в Альянсі.
На сьогоднішній день і Байден, і Шольц заявляють, що для повноправного членства України в НАТО необхідно провести низку реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, а також покращити верховенство права і демократії в країні.
І якщо рік тому на саміті у Вільнюсі НАТО не дав жодних чітких вказівок та графіків для Києва, то цього разу ситуація буде іншою, а президент України має залишитись задоволеним рішенням Альянсу.
Нова місія об’єднає у собі координацію дії щодо військової допомоги Україні від винищувачів до артилерійських снарядів.
Там же обговорюватиметься питання навчання ЗСУ у країнах НАТО.
Нова місія отримає назву NSATU (допомога НАТО в галузі безпеки та навчання для України). Її схвалили всі країни Альянсу.
Штаб-квартира місії перебуватиме на військовій базі США у Вісбадені (Німеччина). Не виключено, що місія очолить американський генерал, який підпорядковуватиметься командувачу США та НАТО в Європі Крістоферу Каволі. Жодна політична зміна у США не зможе перешкодити роботі місії НАТО, заявили експерти.
Місія координуватиме постачання зброї в Україну не лише з країн-членів НАТО, але й інших держав.
Ця місія – спроба захистити сам НАТО від Трампа та зблизити Україну з Альянсом.