Зеленський: світ чує нашу позицію і показує розуміння до кожного пункту нашої формули миру

Новини

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки важливих закордонних зустрічей – Ліги арабських держав та самміту G7 плюс Україна у японській Хіросімі, де він провів переговори зі світовими лідерами. Глави держави наголосив, що світ чує позицію нашої держави і показує розуміння до кожного пункту нашої формули миру для закінчення війни із Росією.

Про це Зеленський сказав у зверненні до українців та світу в неділю, 21 травня, – наприкінці 452-го дня війни з РФ. Відео опубліковане на Youtube-каналі Офісу президента (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки). obozrevatel.com

“Світ чує нашу позицію. Захист і гарантії безпеки, повернення всіх наших територій та всіх наших людей, справедливість і реалізація нашої формули миру. По кожному суттєвому для України пункту маємо розуміння зі світовою більшістю. І разом будемо збільшувати український потенціал”, – наголосив президент.

Він зауважив, що у Хіросімі Україна була почесним учасником роботи “Великої сімки”. Українська тематика під час переговорів була центральною, лідери країн висловлювали українському народові слова шани.

“Зустріч із президентом Байденом – і, як завжди, стаємо сильнішими після таких переговорів. Зустріч із лідером Індонезії – змістовно. Зустріч із президентом Республіки Корея – є потенціал для міцних відносин. Зустріч із премʼєр-міністром Канади Трюдо – дякую, Джастіне, тобі. Поспілкувався з лідерами В’єтнаму та Австралії. Окремо й детально говорили з прем’єр-міністром Японії – будемо посилювати співпрацю”, – повідомив глава держави.

Зеленський: світ чує нашу позицію і показує розуміння до кожного пункту нашої формули миру

“Наша єдність зі світом, наш захист для українців та наша сила – сила Української держави – буде і найбільш достойним ушануванням пам’яті наших людей – різних поколінь, – чиє життя було зламане та розтоптане російським злом, цією багатолітньою тиранією, яка змінює форму, але вбиває однаково жорстоко”, – сказав він.

Зеленський наголосв, що сьогодні День пам’яті жертв політичних репресій – всіх, хто був убитий за роки радянського режиму.

“Не забуваємо, що було, не забуваємо, кого втратили, і не забуваємо, що ми зобов’язані бути сильними. І будемо завжди”, – підсумував президент.

Нагадаємо, що під час звернення до народу Японії у Хіросімі  Зеленський наголосив, що російське повномасштабне вторгнення має стати останнім проявом агресії у світі. За словами глави держави, зупинивши російські загарбницькі амбіції, весь цивілізований світ паралізує інших потенційних агресорів.

Також Зеленський зазначив, що українська формула миру передбачає не лише поразку РФ, а й безпеку в усьому світі.

На саміті G7 у Японії перзидент України закликав партнерів підтримати українську формулу миру. Ключовою умовою припинення війни має бути беззаперечне виведення окупаційних військ РФ з усієї території України у її міжнародно визнаних кордонах.

Напередодні, 20 травня, Зеленський у Японії зустрівся із Сунаком, Мелоні, Моді й іншими світовими лідерами. Ключовими темами перемовин були військова, політична та гуманітарна підтримка України, обговорювалося також створення “коаліції винищувачів”.

Оцените статью
Добавить комментарий