Запевнив Україну у підтримці: як минули зустрічі Зеленського з Шольцем та Стармером

Новини

Загалом пройшло вже чотири двосторонні зустрічі. Ведуча 24 Каналу Андріана Кучер розповіла, що наразі найтривалішою була зустріч із Олафом Шольцем.

Які деталі вже відомі

Андріана Кучер зазначила, що зараз триває зустріч українського лідера із прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Вони тепло привітали один одного.

Кір Стармер запевнив Україну у підтримці, яка буде продовжуватися. Також висловив глибокі співчуття щодо останнього масованого російського обстрілу України, коли російська ракета цілеспрямовано потрапила в дитячу лікарню “Охматдит”,
– сказала вона.

Зараз тривають переговори. Велика Британія підтвердила рішення, що Україна може бити далекобійними ракетами Storm Shadow по російських військових цілях.

Переговори Зеленського та Стармера / Фото: ведуча 24 Каналу Андріана Кучер

blank

Зустріч з Олафом Шольцем вже завершилася та була поки що найтривалішою з-поміж усіх. Канцлер Німеччини мав радісний вигляд. Однак наразі деталі зустрічі невідомі.

“У контексті Німеччини є гарні новини, які супроводжують саміт НАТО. Мовиться про те, що міністр оборони Німеччини запросив ще 4 мільярди євро для допомоги українській армії. Тому що ті гроші, які були виділені на 2024 рік, вже завершуються. Залишилося менше як 200 мільйонів. Нагадаю, що початково ця сума складала 8 мільярдів євро”, – підкреслила ведуча.

Зустріч Зеленського із Шольцем / Фото: ведуча 24 Каналу Андріана Кучер

blankblankblank

Також 10 липня відбулася зустріч із прем’єр-міністром Нідерландів Діком Схоофом, де стало відомо про передачу Україні винищувачів F-16. Вони вже летять в Україну з Данії та Нідерландів. Крім того, держсекретар США Ентоні Блінкен на полях саміту також повідомив про це рішення.

Прем’єр Нідерландів теж висловив співчуття українському президенту через російський терор. І запевнив, що Україна отримає більше систем ППО. Напередодні було оголошено про передачу комплексу Patriot від Нідерландів та інших партнерів. Так само він запевнив, що Україна отримає мільйони боєприпасів,
– додала Кучер.

Rate article