Законопроєкт про допомогу Ізраїлю без України: Байден пригрозив накласти вето

Новини

Адміністрація президента США Джо Байдена вже не вперше попередила про намір накласти вето на проєкт закону щодо підтримки Ізраїлю без допомоги Україні. Палата представників збирається голосувати за нього найближчими днями.

Позицію Білого дому виклало 5 лютого його адміністративно-бюджетне управління, передає Reuters. Видання додало, як на це відреагував спікер нижньої палати американського Конгресу, республіканець Майк Джонсон.

“Адміністрація рішуче виступає проти ухвалення Палатою представників законопроєкту H.R. 7217… Якщо президент отримає [документ на підпис), він його ветуватиме”, – йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що адміністрація Байдена присвятила кілька місяців роботі з двопартійною групою сенаторів, щоб нарешті досягти угоди про національну безпеку США. У Білому домі наголосили на важливості документа, який не тільки захистить кордон власної країни, а й надасть обіцяну підтримку Україні, Ізраїлю та гуманітарну допомогу цивільному населенню, яке постраждало від конфліктів по всьому світу.

“Адміністрація наполегливо закликає обидві палати Конгресу відкинути цей політичний хід та замість цього якнайшвидше направити на стіл президента двопартійний закон про додаткові кошти на випадок надзвичайних ситуацій у сфері національної безпеки”, – заявили у відомстві.

Зі свого боку спікер Палати представників Майк Джонсон назвав намір Байдена ветувати законопроєкт “актом зради”.

“Погрожуючи накласти вето на допомогу Ізраїлю та нашим збройним силам, президент кидає нашого союзника в час найбільшої потреби”, – висловився республіканець.

Нагадаємо, що днями американський Сенат представив компромісний варіант угоди про допомогу Україні, Ізраїлю та зміцнення південного кордону. На підтримку Україні в ному передбачено $60 мільярдів, Ізраїлю – $14,1 мільярда. Передбачається, що законопроєкт можуть проголосувати вже 7 лютого.

Rate article