Захищаємо помідори та картоплю від фітофтори. Засоби, які найбільше підходять для цього

blank Новини

Пропонуємо дізнатися, як потрібно боротися з таким розповсюдженим захворюванням рослин, як фітофтороз. Хвороба виникає на листі томатів та бульби у вигляді коричневих плям, які потім стають чорними.

Щоб запобігти захворюванню, не слід забувати про профілактичні заходи. Але все потрібно робити вчасно. Вперше обробку проводять перед цвітінням, а всі інші до кінця періоду зростання, через кожні 14 днів.

Засоби, які найкраще впораються з фітофторозом:

  1. Дерев’яний попіл. Перед тим, як висадити розсади та після висадки у ґрунт, потрібно обтрусити землю та рослини між рядами попелом. Томати у період закладки плодів потребують калію, тому у цей час потрібно обтрусити кущі попелом. Можна полити насадження розчиненим попелом у воді, додавши трохи мила, щоб розчин прилипав.
  2. Йод з молоком. У відрі води розчиніть 1000 мл. молока та додайте 15 крапель спиртового розчину йоду. Таким розчином обприскуйте пасльонові культури раз на два тижні. Розчин захистить їх від мікробів та прискорить їхній ріст.
  3. Сироватка. Розчиніть воду з сироваткою у рівних частинах та починаючи з липня, кожні три дні обприскуйте насадження.
  4. Трихопол — таблетки. Або метронідазол, який можна придбати в аптеці. Достатньо у літрі води розчинити одну таблетку засобу. Раз на два тижні обприскуйте бульбу та томати.
  5. Кефір. Залишіть 1000 мл. кефіру бродити 48 годин, а після додайте 10 л. води та протягом літа, через кожні два тижні обприскуйте насадження.
  6. Сіль. Склянку солі розчиніть у 10 л. води та проведіть обприскування. Перед обробкою приберіть уражені рослини.
  7. Марганець та часник. 100 грамів часникових стрілок та зубків подрібніть та залийте 200 мл. води. Залишіть суміш настоюватися добу, процідіть та розчиніть у відрі води. Після додайте 1 грам марганцю та через кожні 14 днів обприскуйте насадження.
  8. Дріжджі. У відрі води розчиніть 100 грамів дріжджів та обприскуйте насадження при появі хвороби.
  9. Хвощ. Закип’ятіть 1000 мл. води та додайте 150 грамів свіжого польового хвоща, або 100 грамів сухого. Проваріть суміш 30 хвилин, додайте ще 5000 мл. води. Кожні два тижні обприскуйте насадження.
Rate article