Захід приводить ядерну зброю у бойову готовність після погроз Путіна – FT

Новини

У країнах Заходу розробляють екстрені плани на випадок, якщо російський диктатор Володимир Путін почне реалізовувати свої погрози та завдасть ядерного удару по Україні. В європейських державах підвищують моніторинг і стримування.

Про це повідомило видання Financial Times з посиланням на анонімних джерел, знайомих з ситуацією. Водночас, на Заході вважають, що погрози Путіна навряд чи будуть реалізовані та все ж непублічно надсилають Кремлю попередження про можливі наслідки.

Зокрема троє з п’ятьох співрозмовників видання зазначили, що країни-члени НАТО непублічно донесли Кремлю сигнали про масштаби відповіді на будь-яке застосування ядерної зброї. На їхню думку, попередження про відповідь продовжує залишатися найкращим стримуванням.

“Так само ми непублічно донесли, з ще більшими деталями, які наслідки це буде мати для статусу РФ як країни-парії”, – сказав один з американських співрозмовників. За його словами, з українською стороною вже проговорили можливі сценарії

Ще одне джерело зазначило, що Путін, ймовірно, думає, що ядерна загроза змусить Україну капітулювати та відмовитися від окупованих території, або залякає її союзників, щоб вони не допомагали озброєнням. Втім, він наголосив, що російський диктатор помиляється.

Два інші західні чиновники заявили, що ядерний удар по Україні навряд чи призведе до рівнозначної відповіді, і, ймовірно, викличе військові дії як відповідь західних держав з метою покарати Росію.

Ряд офіційних осіб переконані, що якщо Путін і вдасться до ядерного удару, то, ймовірно, це буде використання тільки тактичної ядерної зброї на полі бою.

Водноча аналітики,з якими поспілкувалися журнлісти, переконані: розгортання ядерної зброї для застосування – тривалий і комлексний процес і буде швидко помічений розвідувальними супутниками Заходу. Ймовірно, Путін може посилювати свої погрози, чекаючи на поступки.

“Путін скоріш буде погрожувати застосувати ядерну зброю і сподіватись отримати поступки, аніж власне застосує її”, – вважає співдиректор програми ядерної політики у Фонді Карнегі за міжнародний мир Джеймс Ектон.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий