Пташине молоко – один з найпопулярніших тортів, які полюбляють і дорослі і діти. Цей торт цікавий тим, що складається з одного тоненького коржика і великого шару смачного і ніжного суфле.
Торт Пташине молоко за українським рецептом
Існує багато варіантів приготування Пташиного молока. У радянські часи, коли люди економили на всьому, цей торт готували в основному зі збитих яєчних білків з цукром та желатину. Таке суфле не мало яскравого смаку. Пропонуємо вашій увазі дійсно смачне Пташине молоко з вершковим суфле, яке має яскравий смак.
Необхідні інгредієнти:
коржі:
- жовтки – 6 шт;
- цукор – 100 г;
- вершкове масло – 100 г;
- розпушувач тіста – 1 ч.л;
- сіль –1 дрібка;
- борошно – 150 г.
Суфле:
- яєчні білки – 6 шт;
- цукор – 350 г;
- вода – 160 г;
- вершкове масло – 200 г;
- згущене молоко – 100 г;
- агар-агар (міцність 900) – 15 г.
Глазур:
- чорний шоколад – 70 г;
- масло – 30 г.
Спосіб приготування:
Білки відділяємо від жовтків. Робимо це акуратно, що жодна крапля жовтка не потрапила в білок.
Готуємо тісто для коржів. Для цього у глибоку миску вкидаємо вершкове масло кімнатної температури і цукор. Збиваємо все міксером пару хвилин. Далі по одному додаємо в масляну суміш жовтки і продовжуємо збивати.
До просіяного борошна додаємо розпушувач тіста і сіль. Сухі інгредієнти всипаємо у масляно-жовткову суміш і збиваємо все міксером до однорідності. Тісто виходить липким і м’яким.
Тісто ділимо на 2 частини. Деко застеляємо пергаментним папером, викладаємо половину тіста і розрівнюємо рівномірно лопаткою. Потрібно зробити такий коржик, з якого потім можна буде вирізати корж для торту необхідного діаметру.
Випікаємо корж в розігрітій духовці при температурі 200 градусів 7-8 хвилин. Готові коржі підрум’яняться збоків, але будуть досить світлими всередині. Ще з гарячих коржів формою вирізаємо корж для торту.
Теж саме робимо і з другою частиною тіста. Має вийти 2 коржа.
Готуємо масляний крем для суфле. Для цього у глибоку миску перекладаємо масло кімнатної температури і починаємо його збивати міксером до пишності. Далі поступово вводимо тонкою цівкою згущене молоко, продовжуючи збивати.
Готуємо суфле. У сотейнику змішуємо цукор, агар-агар і воду та ставимо на вогонь, щоб варився сироп. Паралельно збиваємо білки міксером до пишності. Сироп час від часу перемішуємо. Сироп після кипіння варимо ще хвилин 5-7. Температура сиропу має бути 110 градусів. Якщо у вас немає термометра, то потрібно зробити “тест” на кульку. Трішки сиропу додайте у холодну воду і спробуйте зробити кульку. Якщо кулька утворюється – сироп готовий.
Білок збиваємо до пишної піни і, продовжуючи збивати, тонкою цівкою вводимо сироп по стінці чаши.
Після того, як влили весь сироп, збиваємо білки ще пару хвилин. Маса має вийти дуже пишною і плотною. Коли білки загустіють, додаємо до нього раніше приготовлений масляний крем. Маса стане трохи рідшою.
Беремо роз’ємну форму для торту. Стінки форми застеляємо ацетатною плівкою. На дно форми викладаємо корж і заливаємо половину всього суфле. Далі викладаємо другий корж і виливаємо суфле, яке залишилось.
Ставимо торт в холодильник мінімум на 3-4 години.
Для глазурі у сотейнику прогріваємо чорний шоколад з маслом. Гарячою глазурью заливаємо торт.
Смачного!