Народне свято 21 листопада відоме під назвами Введення Пресвятої Богородиці, Михайлів день, Собор Архістратига Михаїла.
21 листопада віряни відзначають одразу два великих церковних свята – за новим і за старим церковним календарем. Кожне з цих урочистостей має власні народні традиції та заборони.
Що відзначаємо 21 листопада – свято в Україні
За новим стилем сьогодні відзначають Введення Пресвятої Богородиці. За старим церковним календарем святкують День архангела Михаїла. Раніше ми детально розповідали, яке сьогодні церковне свято 21 листопада відзначають християни.
Архангелу Михаїлу заведено молитися про здоров’я, зцілення хвороб і позбавлення від гріховних думок. А Богородиці можна читати молитви про сімейне щастя, щасливий шлюб, здоров’я і благополуччя дітей, захист воїнів на фронті.
Свято сьогодні, згідно з прикметами, бажано провести разом із сім’єю. Для сімейного щастя рідним потрібно повечеряти разом, обговорити новини та проблеми. Це вдалий день, щоб зблизитися або попросити вибачення.
Якщо до цієї дати вже випадав сніг, то наші предки проводили свято 21 листопада за зимовими розвагами: грали в сніжки, ліпили сніговиків, каталися на санях. Наприкінці листопада відкривалися ярмарки, на яких купували теплий одяг, хутра, дрова.
Хто народився 21 листопада – знак Зодіаку
Народжена сьогодні людина має знак Зодіаку Скорпіон. Іменинники цього дня мають впевнений, впертий характер. Вони товариські, творчі та дотепні, щиро насолоджуються життям. Схильні до необдуманих вчинків.
Що не можна робити 21 листопада
У Михайлів день і Введення Богородиці, як і в інші великі свята, не можна займатися важкою фізичною працею, прибирати й прати, сваритися з близькими, заздрити й бажати зла іншим людям.
Не скаржтеся на свою долю і проблеми, інакше стане ще гірше.
Не можна брати гроші й речі в борг.
Не стрижіть волосся сьогодні, інакше здоров’я шевелюри погіршиться.