Європа переживає найбільшу війну, але є ризик ще гіршого конфлікту – Еconomist

Новини

Сьогодні Європа переживає найбільш криваву транскордонну війну з 1945 року. Однак існує ризик ще гіршого збройного конфлікту, що може виникнути між Китаєм та США через острів Тайвань.

Про це йдеться в матеріалі видання The Economist. Там зазначили, що напруга між країнами висока, оскільки американські сили повертаються до нової доктрини, так званої “розподіленої летальності”, метою якої є притуплення китайських ракетних атак. obozrevatel.com

Журналісти стверджують, що наразі немає розуміння, як може початися вторгнення на Тайвань. Китай може використовувати тактику “сірої зони”, щоб заблокувати острів, або може завдати превентивних ракетних ударів по американських базах на Гуамі та в Японії, розчистивши шлях для десантного нападу.

Водночас, стверджується, що навряд чи там варто чекати окопів і нападів, як в Україні – військові застосовуватимуть гіперзвукові ракети та протисупутникову зброю, що спричинить незліченні руйнування та спровокує непередбачувану відплату. Крім того, руйнівними були б і економічні наслідки, оскільки Тайвань є основним у світі постачальником передових напівпровідників.

Останнім часом напруженість між Китаєм та США значно зросла. Лідер КНР Сі Цзіньпін наказав Народно-визвольній армії Китаю бути готовою до вторгнення до 2027 року. Зі свого боку президент Джо Байден заявив, що Америка захистить Тайвань у разі нападу.

Журналісти видання констатували, що США і сьогоднішній китайський режим ніколи не дійдуть згоди щодо Тайваню. Але вони поділяють спільний інтерес уникнення Третьої світової війни. У матеріалі зазначили: щоб уникнути збройного конфлікту США мають відкалібрувати свою позицію: запевнити лідера Китаю, що його червоні лінії залишаються недоторканими, а також уникати дій, які провокують Китай.

Нагадаємо: китайський лідер Сі Цзіньпін виступив із різкою критикою США, звинувативши Білий дім в організації “кампанії з придушення Китаю”. Зазвичай він утримувався від прямої критики США у публічних виступах, навіть незважаючи на те, що його десятирічне керівництво демонструвало песимістичний погляд на двосторонні стосунки.

Тепер, безпосередньо звинувачуючи США у прагненні до стримування, Сі, схоже, “нападає” на Вашингтон у той час, коли двостороння напруженість продовжує кипіти через торгівлю, технології, геополітичний вплив та суперечливі погляди на війну, яку розв’язала Росія в Україні.

Rate article