Яскраві орнаменти будуть збережені надовго: як правильно доглядати за вишиванкою

Новини

Для кожного українця вишиванка — це не просто одяг, а символ історії та культури рідного народу. Тому важливо правильно доглядати за вишитими виробами, щоб вони довше зберігали свою автентичність та яскравість.

Як прати вишивку, щоб не зіпсувати

Прання — важлива частина догляду за вишиванкою. Воно вимагає акуратності та особливої уваги, щоб виріб залишився яскравим на довгі роки. Насамперед, завжди перевіряйте, чи вишивка є кольоростійкою. Для цього спочатку замочіть у воді невеликий клаптик виробу.

Будь-яку вишиванку фахівці рекомендують прати вручну у холодній воді, використовуючи лише м’який мийний засіб, який підходить для делікатних тканин. Важливо уникати інтенсивного тертя і викручування, тому що вони можуть зіпсувати тканину і саму вишивку.

Як сушити і прасувати вишиванку

Після прання потрібно знати як правильно сушити вишиванку. Краще розкласти виріб на горизонтальній поверхні, поклавши на чистий рушник. Так ви уникнете деформації тканини і вишивки. Слідкуйте, щоб на тканину не потрапляли прямі сонячні промені. Не розкладайте вишиванку біля джерел інтенсивного тепла. Це може призвести до того, що її кольори вицвітуть.

Як прасувати вишиванку? Перед цим процесом обов’язково злегка зволожте виріб, щоб легше розгладити складки і зберегти його від перегрівання. Краще використовувати праску з парою, середню чи низьку температури. Безпосередньо по вишивці не прасуйте, її краще накрити тонкою тканиною, щоб не пошкодити.

Як зберігати вишиванку

Ключовим аспектом у догляді за вишиванками є їх правильне зберігання. Перед цим обов’язково переконайтесь, що виріб чистий та сухий, оскільки навіть через незначну вологу на тканині може з’явитися пліснява. Найкраще зберігати вишиванку у спеціальних тканинних чохлах, які виготовлені з такого матеріалу, що дозволяє виробу “дихати”.

Складати вишиванки краще у рулон, щоб на вишивці не з’являлися заломи, які через деякий час можуть стати постійними. Час від часу важливо провітрювати вироби, навіть якщо ви не збираєтесь їх носити. Але уникайте прямих сонячних променів, щоб вишивка не вицвітала.

Rate article