Якими будуть пенсії і мінімалка в 2025-му: в уряді вже ухвалили рішення

Новини

В Україні в бюджеті на 2025-й не планують підвищення прожиткових мінімумів (разом із мінімальною пенсією), а також мінімальної зарплати. У бюджетній декларації передбачили заморожування соцстандартів до 2027-го.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. “Це буде катастрофа“, – розповідає OBOZ.UA про наслідки такого рішення доктор економічних наук, завідувачка відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько. Річ у тім, що від прожиткового мінімуму залежить і рівень мінімальної пенсії.

За два роки великої війни загальний рівень бідності в Україні зріс у 1,5-1,7 раза. Але “глибока бідність” за цей же період зросла більше ніж у 5 разів. Глибокою бідністю називають ситуацію, коли доходів не вистачає на забезпечення фізіологічних потреб, тобто людина вимушена недоїдати. У цій категорії перебувають і ті пенсіонери, які живуть на мінімальну виплату.

“Зрозуміло, що йде війна, але доходи людей не те, на чому треба критично економити. Економіка теж залежить від доходів людей…Тільки за два роки великої війни масштаби бідності зросли в 1,5-1,7 раза. А от коли ми беремо глибоку бідність, це частка людей, які виживають, там їхня кількість зросла більше ніж у 5 разів”, – каже Черенько.

OBOZ.UA поспілкувався з двома представниками уряду. Обидва підтвердили: в проєкті бюджету щонайменше на 2025 рік не буде підвищення мінімальної зарплати й прожиткового мінімуму. “Ми для вікових груп мінімальну пенсію підвищуємо окремим рішенням уряду. Тому для більшості мінімальна пенсія все одно зростатиме, але щодо загального рівня мінімальної пенсії та мінімальної зарплати, на жаль, їх буде заморожено”, – пояснили в уряді.

Зазначимо: дійсно, в Україні є одразу кілька мінімальних пенсій. Наприклад, пенсіонери віком від 70 до 80 років, які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, отримують пенсію не нижчу ніж 3240 грн. Але ці “мінімальні пенсії” отримують тільки ті, хто виконав норму щодо стажу та досяг певного віку. Решта пенсіонерів має отримувати не менше від мінімальної пенсії, рівень якої залежить від прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатність. Зараз це 2361 грн, і ця цифра не змінюватиметься.

Rate article