“Якщо ви не виділіть допомогу…” – сім’ї загиблих в Україні американських добровольців звернулися до Конгресу

Новини

Американці, які з власного досвіду знають, що таке російське вторгнення, звернулися до законодавців, щоб продовжили надавати допомогу Україні.

Сім’ї американських добровольців, які загинули на війні в Україні, допомагаючи українській армії відбивати російське вторгнення, а також поранені бійці “Іноземного Легіону”, зустрілися з членами Сенату та Палати представників Конгресу США та закликали продовжити підтримку Києва.

Із висловлювання наводить “Голос Америки”.

“Ендрю вірив у справедливість. Він жив за принципом: все має бути правильно чи ніяк. Середнього не дано. Ендрю зневажав Путіна і цей режим. Він так і називав це – режим. І він вважав, що це вторгнення є найбільшою загрозою демократії тут і за кордоном. Він відчував обов’язок виїхати в Україну”– ділиться спогадами Карла Веббер, мати Ендрю Веббераякі як доброволець воював у складі 59-ї мотострілецької бригади ЗСУ та загинув у липні минулого року на Донеччині.

В Ендрю залишилися дружина та дві доньки.

Ленс Лоуренс також загинув на Донеччині. Він був кулеметником і прикривав своїх побратимів під час штурму ворожої траншеї. Йому було 28 років. Ленс не встиг одружитися або завести дітей. Хлопець три роки служив у Корпусі морської піхоти у США, мав звання рядового першого класу. За короткий час служби в американській армії встиг здобути медаль Глобальної війни з тероризмом, подяку військово-морському флоту та інші нагороди, розповідає його мати.

Американські добровольці, які продовжують воювати в Україні, розповідають про великі потреби української армії у базових речах – від захисного спорядження до якісних кулеметів та боєприпасів, але при цьому наголошують на неймовірній силі духу українського народу до боротьби.

“В Афганістані ми мали підтримку авіації. Було багато логістичних груп, які готові швидко надати нам все необхідне. В Україні ж стільки людей роблять набагато більше, ніж ми в Афганістані, але з значно меншою підтримкою. І це мене дуже вразило. Я побачив людей, які застосовують кмітливість, щоб викрутитися. Людей, здатних вирішувати проблеми. І це вражало”– заявив один із добровольців.

Тіло Далтона Медлінаще одного добровольця, досі не знайдено. Він загинув під Донецьком у вересні 2023 року у складі 59-ї бригади ЗСУ.

Якщо ви не надасте допомогу Україні, це настане тут. Якщо у вас є діти, сини чи дочки, обійміть їх сьогодні і подумайте про те, що завтра ви можете бути не в змозі їм допомогти. Адже саме так станеться, якщо ви не допоможете зупинити це зло. І те, що вони зробили з моїм сином, це тільки вершина айсберга російського зла. Вони так роблять з усіма. Це тільки мій син, а там тисячі та тисячі українських синів, що зникли на полі бою.– Заявив батько Далтона.

Rate article