Якщо на городі розрісся хрін: як вивести надокучливий бур’ян раз і назавжди

Новини

Якщо своєчасно не усунути проблему, дикий хрін розповсюдиться по всій ділянці. В маленьких кількостях він не становить загрози, а також, може використовуватися в якості приправи для консервації. Однак, з часом рослина може розповсюдитися та заполонити ділянку. Виводити його вкрай складно, бо рослина має довге та потужне коріння. Тому, доведеться докласти зусиль.

Перекопування.

Городники викопують хрін лопатою разом з коренем, але все одно рослина знов з’являється на тому ж місці. Це відбувається через те, що частина кореня може залишитися в ґрунті та дати нові ростки. Ефективно позбутися хрону можна механічним способом. Важливою умовою є видалення кореня. Під час розкопування не використовуйте лопату, краще вили. Потім обережно дістаньте хрін.

Хімічні засоби.

Якщо викопування не допомагає, можна застосувати хімікати та зачекати, поки хрін зав’яне. Працювати з гербіцидами слід за інструкцією. Обов’язково, одягайте маску та рукавички. Дієвими гербіцидами проти хрону є Ураган та Раундап. Розкопайте ґрунт навколо рослини, щоб побачити корінь та зробіть на ньому надрізи. За допомогою шприца вприсніть в ці надрізи препарат. Через деякий час бур’ян загине. Також, підійде гербіцид Торнадо. Його використовують для обприскування листя хрону.

Затемнення.

Такий метод допоможе, якщо хрін росте окремо від овочів та підійде для інших бур’янів. Хрін гине без світла, тому накрийте його матеріалом, крізь який воно не буде потрапляти — руберойдом, шифером, чорною плівкою або непрозорою тканиною.

Народні засоби.

Якщо немає бажання використовувати хімікати, можна скористатися народними методами.

Настоянка гною. Свіжий послід чи коров’як залийте водою в пропорції 1:5. Рясно полийте хрін. Свіжий гній спалить бур’ян. Робити це слід в суху погоду.

Сіль. Потрібно відкопати корінь рослини та зробити на ньому надрізи, засипати в них сіль й закопати. Після обробки рослина через деякий час загине.

Селітра.

Добрива з селітри, також, непогано справляються з бур’яном. Робити це слід в кінці сезону. Все літо потрібно обривати листя з хрону. В середині літа підживлюйте бур’ян селітрою до настання перших заморозків. Це прискорить ріст коренів, але хрін не переживе зимівлю.

Rate article