Які рослини потрібно підгортати, а які ні — від цього залежить урожай

Новини

Підгортання є дуже важливим етапом для деяких рослин. Це захищає культури від оголення та різких перепадів температури, активізує розвиток коренів й робить рослини стійким до погодних умов, а також, перешкоджає появі бур’янів.

Картопля.

Вперше підгортання для картоплі проводиться, коли з’являться повні сходи. Вдруге — перед цвітінням. Іноді процедуру можна повторити через 1,5-2 тижні.

Капуста.

Капусту підгортають після формування 8-10 листків. Ранньостиглим сортам достатньо одного підгортання, а середньостиглим та пізнім знадобиться 2-3 підгортання з проміжком в 15-20 днів.

Цибулю-порей.

Ця культура вимоглива до процедури. Чим вище підгорнути, тим довшою буде біла частина. Підгортання проводиться після появи на стовбурах крихітних горбків внизу. Таким чином починає формуватися нове коріння та підвищується врожайність.

Морква.

Підгортати моркву слід до того, як замкнуться ряди, щоб коренеплоди не зеленіли на сонці.

Не потрібно підгортати цибулю, часник, ріпу, дайкон, редьку, брукву, редис, буряк, огірки та листові овочі, інакше культури почнуть гнити. Під брюссельською капустою можна розпушити ґрунт, але не надто глибоко.

Rate article