Як Україна вирішить проблему з електроенергією: Зеленський розкрив план

Новини

За словами президента, вирішити питання дефіциту електроенергії сьогодні може високоефективна, децентралізована, маневрена газова генерація.

Президент України Володимир Зеленський заявив про план збудувати 1 ГВт газової маневреної генерації вже 2024 року. Маневрена газова генерація “вирішить питання дефіциту енергії сьогодні”.

Про це глава держави оголосив на Ukraine Recovery Conference 2024 в Берліні 11 червня.

Як повідомив президент, високоефективна, децентралізована, маневрена газова генерація “вирішить питання дефіциту енергії сьогодні, а завтра буде переведена на водень і балансуватиме нову “зелену” енергетику”.

“Саме в цій галузі в нас є чіткий план, як побудувати до 1 ГВт потужності вже цього року”, – зазначив Зеленський.

Він наголосив, що треба говорити не тільки про перспективи, а слід вирішувати проблеми сьогодні.

“Сьогодні йде війна. І ще 4 ГВт – (буде збудовано – ред.) протягом наступних найближчих років”, – повідомив глава держави.

Він також закликав партнерів інвестувати в Україну, відкрити ринки та вжити інших заходів для створення нового енергетичного фундаменту, десятків тисяч робочих місць. За словами Зеленського, це забезпечить відчутне економічне зростання.

Зеркаль заявила, що план Зеленського нереальний

До слова, заяву Зеленського прокоментувала ексрадниця очільника “Нафтогазу” Лана Зеркаль. Вона написала на своїй Facebook-сторінці, що реалізувати план президента щодо газової генерації “в реальності неможливо”, і міжнародні партнери про це знають.

“Газова генерація не будується протягом шести місяців із моменту заяви. Знайти турбіни, визначити місце встановлення, зробити проєкт, під’єднати, навчити команди, як ними керувати, – у найкращих умовах займає рік. В Україні умови не найкращі: турбіни, які привезли торік, так досі й не запустили”, – пояснила Зеркаль.

Вона вважає нереальним будівництво 4 ГВт, адже на світовому ринку немає стільки виробників обладнання.

“І недоцільно. Усе, що можна зробити, – побудувати фундаменти. Замість справжніх проєктів децентралізованої генерації, що складаються з міксу технологій: батареї, вітер, газ, біомаса”, – вказала ексрадниця очільника “Нафтогазу”.

Rate article