Як США відреагують на ядерний удар Росії: військовий експерт вказав на можливий сценарій

Новини

У разі, якщо Росія зважиться на використання ядерної зброї, США завдадуть удару у відповідь. Причому Штати можуть діяти превентивно, щойно зафіксують найменшу активність.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов на власному YouTube-каналі. Він наголосив, що США наразі демонструють чітку впевненість, що відповідь буде

“Вважається, що Джо Байден зайняв таку саму позицію, як свого часу Кеннеді, коли була карибська криза. Тоді була заява, що якщо СРСР застосує ядерну зброю, то Америка відповість. Зараз те саме заявив Джо Байден адміністрації Путіна. Йдеться про те, що якщо буде спроба, наголошую, спроба застосування ядерної зброї, США можуть завдати превентивного удару по РФ. Причому не тільки звичайною зброєю, а й ядерною”, – пояснив Жданов.

Як аргумент, військовий експерт нагадав, що Штати підняли в небо одні з найрідкісніших та найунікальніших літаків RC-135S “Cobra Ball”, які використовують для стеження за стратегічною ядерною зброєю.

“США показали, що два літаки літали в районі Аляски і один ще десь на Далекому Сході. Тобто спостерігають за ядерним арсеналом РФ”, – пояснив Жданов.

Нагадаємо: видання Financial Times із посиланням на анонімні джерела повідомило, що у країнах Заходу розробляють екстрені плани на випадок, якщо російський диктатор Володимир Путін почне реалізовувати свої погрози та завдасть ядерного удару по Україні. В європейських державах підвищують моніторинг і стримування.

Водночас троє із п’яти співрозмовників видання зазначили, що країни-члени НАТО непублічно донесли Кремлю сигнали про масштаби відповіді на будь-яке застосування ядерної зброї. На їхню думку, попередження про відповідь продовжує залишатися найкращим стримуванням.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий