Як правильно поливати полуницю, щоб ягоди були великі та соковиті

Новини

Щоб виростити щедрий врожай полуниці, потрібно не лише прополювати та розпушувати ґрунт. Важливе значення, також, має полив. Однак, важливо не допускати надлишку або нестачі вологи.

Полив є обов’язковою частиною догляду за полуницею. Через нестачу вологи ягоди ростуть дрібними та їх кількість на кущах зменшується. Найбільше полуниця потребує поливу під час цвітіння, але без фанатизму.

Корені полуниці знаходяться близько до поверхні ґрунту. Через сухе повітря та спеку, волога швидко випаровується. Тому, слід здійснювати полив в період цвітіння та в перші 14-21 день, а після кущі поливають раз на 7 днів.

Якщо кущі ростуть в природній мульчі чи під агроволокном, полив здійснюється раз на 10 днів в суху погоду. Якщо погода дощова, полуницю можна не поливати.

Не можна використовувати для поливу метод дощування. Полив варто здійснювати під корінь. Рясний полив здійснюється в посуху, в інших випадках надмірна кількість вологи призведе до гниття. Поливайте полуницю по мірі висихання землі.

Використовуйте воду температурою вище 15 градусів, відстояну. Після збору врожаю продовжуйте полив, щоб кущі мали сили на нарощування вусиків. Полив скорочується та здійснюється залежно від стану ґрунту й погоди.

Rate article