Як і де мають вручати повістки під час мобілізації в Україні: у ЗСУ пояснили нюанси

Новини

В Україні вже 11 місяців триває воєнний стан та загальна мобілізація, які було введено у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

Повістки потенційним призовникам може бути вручено у будь-якому місці, не забороненому законодавством. obozrevatel.com

Про всі нюанси цього процесу розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач, повідомляє “Армія Inform”. Зазначається, що їх можуть вручати не лише представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а й інші посадові особи, наприклад, керівники установ, організацій та підприємств, де працюють призовники, або ж керівники ЖЕКів, ОСББ та інші уповноважені посадові особи.

У разі, якщо призовник у присутності свідків відмовляється підписом підтвердити отримання повістки, до нього може бути застосовано відповідальність, згідно із законодавством, зокрема, адміністративну. Водночас, якщо призівник уже пройшов звірку, медкомісію для призову та уникнув відправлення до військової частини, настає кримінальна відповідальність.

Горбач закликав кожного громадянина України усвідомити всю відповідальність, яка на нього покладена законодавством, і з розумінням поставитись до мобілізаційних заходів, що відбуваються у державі.

Rate article