“Вугільна справа” Порошенка-Медведчука передають до суду: екс-президент може сісти за держзраду

Новини

ҐБР завершило досудове розслідування щодо гучної “вугільної справи”, в якій ключовим підозрюваним є екс-президент Петро Порошенко.

Державне бюро розслідувань (ДБР) через два роки завершило досудове розслідування з гучної “вугільної справи”. У ньому екс-президент України Петро Порошенко є одним із ключових підозрюваних.

Про це повідомляє видання “Головком”посилаючись на дані, отримані від ГБР

Слідство вважає, що Порошенко міг зробити державну зраду та здійснювати фінансування терористичної організації. Справу зараз відкрили для вивчення стороні захисту, а після цього її буде передано до суду. Як тільки це станеться, екс-президент офіційно набуде статусу підозрюваного.

Частина активів та майна Порошенка, які можуть бути пов’язані із цією справою, вже зараз перебуває під арештом.

ЩО ВІДОМО ПРО “ВУГІЛЬНУ СПРАВУ”

Екс-президент Порошенко отримав підозру від генпрокурора незадовго до початку повномасштабної російської агресії – у грудні 2021 року. Його звинуватили у здійсненні “підривної діяльності” проти України у перші два роки свого президентства.

Слідство вважає, що Порошенко брав участь у закупівлі вугілля на території Донбасу, який на той момент уже був окупований та перебував під контролем російських терористичних організацій “Л/ДНР”. Спільниками тодішнього президента, за даними розслідування, були лідер проросійських сил в Україні Віктор Медведчук, екс-міністр енергетики Володимир Демчишин та бізнесмен Сергій Кузяра.

Як повідомляється, Порошенко нібито залучив Медведчука як посередника для домовленостей із Кремлем про відновлення постачання вугілля з ОРДЛО на неокуповану частину України. У справі екс-президент зазначається як координатор схеми.

Вугілля, закуплене у бойовиків, попередньо використовувалося для забезпечення роботи теплоелектростанцій у країні. За це, згідно з матеріалами розслідування, Київ передав “Л/ДНР” понад 3 млрд гривень, більшість із яких бойовики отримували готівкою.

У ГБР вважають, що цією схемою підозрювані, окрім фінансування терористів, ще й посилили енергетичну залежність України від країни-агресора Росії, тобто підірвали її національну безпеку.

Rate article