Всім українцям дадуть доплати до пенсій за рахунок благодійних пожертвувань: Рада ухвалила закон

Новини

Українцям даватимуть доплати до пенсій за рахунок благодійних пожертв бізнесу та окремих меценатів. За рахунок цих доплат фінансуватимуться пенсії не лише тих громадян, яким вони адресовані, а й усіх підопічних Пенсійного фонду. При цьому пенсіонерам, яким адресовані ці доплати, звичайно ж, отримають більшу частину переказаних грошей.

Такі положення містяться у законопроекті №7649, який Верховна Рада ухвалила в другому читанні. Тепер, якщо президент підпише цей документ, то він набуде чинності закону і стане обов’язковим до виконання.

Отже, що містить новий закон? Цей закон фактично є доповненням до чинного Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Його доповнять статтею 72-1 “Благодійні пожертвування юридичних та фізичних осіб”.

Зокрема, ця стаття містить такі положення:

Юридичні та фізичні особи можуть перераховувати благодійні пожертвування для виплати пенсії українцям. Ці пожертвування можуть бути як персоналізованими, тау та знеособленими.

Знеособлені перекази надходять до Пенсійного фонду України для виплат усім підопічним ПФУ.

Якщо фізична чи юридична особа переказує персоналізований внесок для якогось конкретного пенсіонера, то йому (цьому пенсіонеру) дістанеться 70% цього внеску. Інші ж 30% надходять до ПФУ і потім розподіляються між усіма пенсіонерами.

Таким чином, за рахунок благодійних пожертв бізнесу та окремих фізичних осіб можна буде давати доплати до пенсій не лише тим громадянам, яких оберуть благодійники, а й усім іншим пенсіонерам.

Rate article