Волкер оцінив, чи може Україна втратити підтримку США, і пояснив скандальні заяви Трампа

Новини

Упродовж наступних двох років світ побачить дуже сильну і тверду підтримку України з боку США. Після проміжних виборів до американських Конгресу і Сенату в листопаді 2022 року, навіть отримавши більшість, республіканці навряд вимагатимуть скорочення військової допомоги Києву.

Водночас під запитанням залишаються наступні президентські вибори. Про це заявив колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України, почесний співробітник Центру аналізу європейської політики Курт Волкер в інтерв’ю “Главкому”, також пояснивши скандальні заяви Дональда Трампа про війну.

“Ще зарано передбачати, що станеться через два роки. А щодо середньострокових виборів незалежно від того, чи республіканці отримають більшість у Палаті представників, чи в Сенаті, 80% республіканців і демократів в обох палатах твердо підтримують Україну. І, мабуть, скоро ми побачимо ще один пакет допомоги, який буде схожим за своїми масштабами до того, що ми мали цього року”, – висловив переконання він.

За його словами, нині у США спостерігається величезне співчуття до України і того, що там відбувається. Кожен бачить картини воєнних злочинів, страти мирного населення, обстрілів пологових будинків, шпиталів, неприпустиме викрадення дітей і відправлення їх до РФ, а також викрадення цивільних. І навпаки, каже Волкер, в американців “нуль співчуття до Росії”.

“У США не обговорюється питання про співчуття до України, а такі питання, як: чи треба нам піти на прямий конфлікт із Росією, скільки це коштуватиме, як довго це триватиме”, – зазначив він.

Ексспецпредставник Держдепу також пояснив, чому останнім часом деякі впливові американські ЗМІ (наприклад, The New York Times) відверто підігрують країні-агресору РФ, повторюючи тези кремлівської пропаганди. Зокрема, наголосив, що про українську державу зараз подається дуже багато інформації, серед іншого й такої, щоб “дискредитувати людей чи створити тертя між країнами”. Він порадив сприймати її дуже обережно, а щодо адміністрації президента США Джо Байдена додав, що з її боку не бачить жодного вагання у підтримці Києва.

Волкер нагадав, що більшість американських експертів помилялися щодо війни в Україні на кожному кроці, продовжували недооцінювати як спроможності нашої держави, так і агресора РФ. У цьому контексті він згадав і слова попереднього американського лідера Дональда Трампа, мовляв, Київ мав би піти на поступки Кремлю.

“Думаю, що він розкидається заявами, бо намагається посилити свою політичну позицію. У жодному разі у політиці США не знайдеться місця заклику, щоб Україна поступитися частиною території. Не вірю, що Трамп є агентом російського впливу в американській політиці. Він – популіст і націоналіст. І, до речі, американці, які голосують за нього, не мотивуються зовнішньою політикою, Росією, Україною чи чимось іншим, а соціальними питаннями”, – пояснив Волкер.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий