Влада Польщі сумнівається за якість зерна з України: “Перевірятимуть кожну партію”

Новини

Польська влада вирішила посилити контроль над українським зерном, яке транзитом потрапляє до їхньої держави.

11 лютого польські протестуючі фермери навмисне знищили зерно з України на кордоні, розкривши болгарками кілька фур. Після цього польська влада вирішила посилити контроль над українським зерном. За версією Варшави, після того, як с/г продукція з України потрапляє до Німеччини, там заявляють про погану якість товару та повертають його до Польщі під виглядом європейського. Подібна практика залишає місцевих фермерів без доходів та закриває ринок.

Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак попередив, що тепер вони перевірятимуть усе зерно, яке йде транзитом через територію Польщі, причому як на сухопутному кордоні, так і в портах. Він особисто має намір лобіювати це правило і не має наміру співпрацювати з тими, хто виступить проти нововведення.

На його особисту думку, існуючі процедури перевірки зерна на кордоні є некоректними, хоча від них безпосередньо залежить майбутнє польського сільського господарства.

У Міністерстві аграрної політики України, реагуючи на вчорашній інцидент, заявили, що умисне знищення зерна польськими протестувальниками на кордоні неможливо вважати мирною акцією Було порушено юридичні та моральні аспекти.

Крім цього, українська сторона звернулася у поліцію у зв’язку з нападом фермерів на транспорт із пшеницею.

Rate article