Відключення світла можуть тривати до початку осені, – “Укренерго”

blank Новини

Відключення споживачів електроенергії можуть тривати до серпня-вересня. Дефіцит в енергосистемі взимку спостерігатиметься навіть за високих температур.

Про це заявив радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко на брифінгу, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-конференцію Ukraine Media Center.

“Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів”, – сказав Бойко.

Він зауважив, що у цей період атомна генерація виходитиме з активної фази ремонтів. Водночас в енергосистемі ще буде присутня велика кількість сонячної генерації. Також знизиться навантаження на енергосистему внаслідок все ще теплої, але вже не спекотної погоди.

“Якщо говорити про травень, то ці обмеження могли розпочатися трохи пізніше, якби не така холодна погода”, – повідомив Бойко.

Водночас він пояснив, що попри активний імпорт електроенергії зі зниженням температури споживачі почали активно використовувати обігрівальні прилади й в енергосистемі утворився дефіцит.

“З метою втримання енергосистеми у збалансованому стані й недопущення аварій диспетчери були вимушені вдаватися до екстраординарних заходів і застосовувати вимкнення споживачів”, – зауважив Бойко.

Він попередив, що зима буде “невідворотньо важкою” і уникнути дефіциту в енергосистемі взимку не вдасться навіть за теплої погоди, зауваживши, що шансів на відновлення знищеної за два місяці генерації у повному обсязі немає.

Енергетична ситуація в Україні

Варто зауважити, що сьогодні, 16 травня, графіки аварійних відключень світла ввели в усіх областях України. Також в окремих регіонах країни відбуваються екстрені відключення.

Варто зауважити, що дана ситуація склалась на тлі чисельних масивних атак армією РФ енергетичної інфраструктури України.

Rate article