“Від Бучі вже не відмитися”: «бойові буряти » вистрибують з автобусів, щоб не потрапити в Україну

Новини

Вже близько 500 бурятських контрактників відмовилися воювати в Україні, розірвали контракт та повернулися додому.

Як повідомляє видання The Insider, чергова група зі 150 людей днями повернулася до Бурятії. При цьому, як розповіла голова Фонду «Вільна Бурятія» Олександра Гармажапова, прохань про допомогу від військових з кожним днем ​​дедалі більше. top.politeka.net

«Дуже часто ті, хто звернувся, представляють не себе одних. Тобто їх десь замикають, і в одного з них виявляється телефон. І він нам починає писати, дзвонити та запитувати, що робити, що з ним ще 10-15 осіб, що вони хочуть розірвати контракт, але їм не дають це зробити», – розповіла Гармажапова.

Також до Фонду звертаються з інших регіонів.

«Є ситуація з тувінськими військовослужбовцями. Вони ще три тижні тому написали рапорти про розірвання служби, але їх не прийняли, і до 20 осіб зараз замкнено у комендатурі одного з районів, окупованих на сході України, і не випускають. Вони бояться, що їх відправлять на передову без екіпірування, щоб вони тихо там загинули», – розповіла Гармажапова.


Глава Фонду каже, що згідно із законом контрактники мають право розірвати контракт і не воювати в Україні, проте їм торочать інше, загрожують кримінальними справами, замикають, відбирають телефони, не приймають рапорти.

Також вона розповіла, що деяким бурятським чоловікам довелося вистрибувати з автобусів, доки їх везли до України. За її словами, бурятські військові відмовляються воювати не лише через страх, а й через нерозуміння, чому вони мають «денацифікувати» Україну.

Додамо, що тим часом у соцмережах засумнівалися у щирості бурятів, нагадавши їм жахи у Бучі. Нагадаємо, за наявною інформацією, у Бучі Київської області основні військові злочини скоїлися в тих місцях, де стояли частини кадировців та бурятів. Так, відомо, що масові злочини в Бучі скоїла 64 окрема мотострілецька бригада Росії. У її складі переважно нанайці і буряти з Далекого Сходу Росії під командуванням підполковника Азатбека Омурекова.

«Всі все розуміли ще на самому початку, хоч як то висловити думку, особливо на далекому сході = безглуздо підставити лоба під кулю», «Хз після того, що вони творили прямо хз», «Але як же «бойові буряти питуна»? Один із стовпів посипався», «Молодці, ага. Тільки від Бучі всьому бурятському народу не відмитися вже ((( ганебники, солдаті “навоєвалися”), – пишуть у коментарях користувачі соцмереж.

Оцените статью
Добавить комментарий