“Варто напружитися”: росія накопичує ракети і може готуватися до “СВО” в іншій країні

Новини

Як пояснив військовий експерт Олег Жданов, з огляду на цю ознаку, ракетний удар по Україні може статися вже найближчими днями.

«Поява ракетоносіїв в Чорному морі говорить про те, що довго їх там тримати не можуть. Сьогодні погода часто змінюється. Якщо вони вийшли, то найближчі 1-3 доби вони можуть застосувати зброю. Загальна кількість ракет, яку вони можуть нести – 32 ракети. Давно їх не було в акваторії. Минулого тижня там було 2 носії, а сьогодні аж 5», – розповів Жданов в ефірі Київ24. politeka.net

Це, за його словами, також є ознакою того, що окупанти можуть готувати масований ракетний удар.

Тим часом стало відомо, що причиною останньої повітряноі тривоги в Києві був ворожий БПЛА, а не повітряна куля, як повідомлялося раніше.

«Ідентифікацію об’єкту вдалося здійснити після його ураження», – додали в КМВА.

У свою чергу військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко зазначає в своєму телеграм-каналі, що вже три тижні російські окупанти не завдавали по Україні масованого ракетного удару.

І це, за його словами, змушує замислитись над причинами їхньої відсутності, адже на момент 24 лютого боєкомплект у ворога був накопичений.

Також Коваленко нагадав, що середній показник накопичення боєкомплекту ракет різної номенклатури у окупантів становить від 2-3 до 5 ракет на добу.

Тобто, зазначає експерт, станом на сьогодні, 1 березня, у них може бути накопичений БК від 60 до 105 ракет. А, отже, є причина, з якої вони його не запускають.

Аналітик не вірить, що ракети у російських окупантів закінчилися, бо виробництво, хоч і обмежене, але залишається.

«Тоді що означає ця пауза? На мій погляд ця пауза може бути викликана або накопиченням максимально можливого БК, для нанесення максимально руйнівного ефекту з можливих, або підготовкою до іншої “СВО”, яку необхідно буде підтримати нанесенням ракетних ударів. Якщо говорити про максимально можливий удар, то тут слід розуміти, що він має обмеження. Цим обмеженням є кількість носіїв даного БК. Тобто Росія не може накопичити більше, ніж здатні запустити носії. Або це накопичення для довготривалого застосування. І ось тут спливає варіант із ще однією “СВО”, гібридною операцією, наприклад, проти Молдови», – припускає Коваленко.

Експерт додає, що Молдова на сьогоднішній день не має ешелонованої ППО, яка могла б ефективно захистити повітряний простір країни від масованої ракетної атаки.

«Саме надання підтримки підрозділам, що наступають з території Придністров’я, за допомогою нанесення постійних ракетних ударів по території Молдови може в перспективі застосувати росія, якщо піде на реалізацію такого сценарію», – розмырковує Коваленко.

За словами військового експерта, якщо найближчим часом по Україні так і не буде масованого ракетного удару, то це може означати, що росія готується до одного з вищеописаних сценаріїв.

І в цьому випадку Кишиневу «варто напружитися».

Оцените статью
Добавить комментарий