В яких містах та областях України взимку буде найскладніша ситуація зі світлом та коли стабілізується

Новини

В Україні протягом зими складна ситуація з електропостачанням може залишатися там, де й зараз є великі проблеми зі світлом – у Києві, Одесі, Харкові та Дніпропетровщині. Проте до цього списку можуть додаватися інші міста та області по мірі того, куди може наносити удари країна-терористка Росія.

Про це розповів OBOZREVATEL ексзаступник міністра енергетики та захисту довкілля України Олексій Рябчин. “Зараз важко в Одесі, в Києві. Важко на Дніпропетровщині, тому що, можливо, там є певний резерв потужностей для того, щоб постачати електроенергію для людей, однак на Дніпропетровщині нехватка потужностей для промислових підприємств, від чого страждає економіка країни. Тому важко всюди”, – сказав він.

Експерт додав, що в Україні є області, де немає власної генерації. Тому вони залежать від інших регіонів, і коли агресор попадає по об’єктах інфраструктури, то є проблеми в цих областях. “Тобто правильна відповідь: куди буде прилітати – там буде важко”, – пояснив Рябчин.

Аналогічної думки дотримується колишній міністр енергетики України Іван Плачков. “Одеса, Київ, Харків – на сьогоднішній день це дуже дефіцитні регіони. Але все залежить від того, будуть удари чи ні. Ситуація може змінюватися. Але енергетики вистоять”, – сказав він.

Колишній голова міністерства прогнозує, що зима буде важкою. Проте вже через два-три місяці ситуація має стабілізуватися.

“Енергетики все відновлюють, йде допомога він європейських країн. Сполучених Штатів, маю на увазі енергетичну допомогу і обладнання. Я думаю, що це замовлення уряду по високовольтному обладнанню, трансформаторах великих потужностей, вимикачах та ін. Робота йде потужна, працює “енергетичний Рамштайн”. Я думаю, ми все подолаємо і в наступному році ще й посилиться ППО, я в цьому впевнений. Я думаю, що ще місяць-два, бо зима буде важкою, але треба її пережити. А далі будемо відновлювати, забезпечуватти економіку і громадян України електроенергією”, – підсумував Плачков

Rate article