В Україну воювати за ЗСУ масово їдуть сотні солдатів з Колумбії: ЗМІ дізналися причину

Новини

В Україну активно їдуть загартовані військові професіонали з Колумбії воювати за ЗСУ.

Колумбійські військові десятиліттями ведуть боротьбу з наркокартелями та повстанськими угрупованнями, тому їхні солдати одні з найдосвідченіших у світі. Армія Колумбії, яка налічує 250 000 військовослужбовців, є другою за величиною армією в Латинській Америці після бразильської. Понад 10 000 людей щороку виходять у відставку. Сотні вирушають воювати до України, де заробляють у чотири рази більше, ніж досвідчені офіцери в Колумбії.

Про це повідомляє американське інформаційне агентство Associated Pressнаголошуючи у матеріалі, як загартовані професіонали з Колумбії допомагають Україні у війні з Росією.

В умовах патової ситуації на полі бою Україна модернізує систему, яка дозволяє досвідченим військовим та добровольцям з усього світу вступати до лав ЗСУ, каже офіцер Департаменту координації іноземців у ЗСУ Олександр Шахурі.

На початку 2022 року, одразу після вторгнення окупаційної армії РФ, Київ заявляв, що в Україні перебувають 20 000 осіб із 52 країн світу. Наразі інформація повністю засекречена – міністерство оборони України не повідомляє, скільки добровольців перебуває на полі бою. Проте українська влада не приховує, що профіль бійців змінився. Перші хвилі добровольців були переважно з пострадянських чи англомовних країн. За словами Шахурі, володіння російською чи англійською мовою полегшувало ним інтеграцію до Збройних сил України.

Минулого року військові створили інфраструктуру з іспаномовних рекрутерів, інструкторів та молодших офіцерів оперативної ланки. У Колумбії новини про набір до української армії поширюються здебільшого через соціальні мережі. Деякі з добровольців, які вже воюють в Україні, діляться інформацією про процес вербування у TikTok чи WhatsApp.

Базова зарплата капралу в Колумбії складає близько 400 доларів на місяць, досвідчений сержант може заробляти до 900 доларів. В Україні будь-який військовослужбовець, незалежно від громадянства, має право на щомісячну зарплату до 3300 доларів залежно від звання та виду служби. У разі поранення їм також належить до 28 660 доларів, залежно від тяжкості поранення. Якщо вони загинули в бою, їхнім сім’ям належить компенсація у розмірі 400 000 доларів.

Rate article