В Україні можуть зникнути повістки: стало відомо, що їх замінить

Новини

В Україні може змінитися метод оповіщення військовозобов’язаних, завдяки чому можна буде відмовитись від повісток.

Як пише Politeka.net , юрист Андрій Новак розповів, як буде нова система оповіщення. Про це повідомляє “Главком”.

Юрист зазначив, що порядок оповіщення військовозобов’язаних ухвалою не визначено. Тому, швидше за все, оповіщення проводитимуться через інформаційні кампанії та медіа. Для підлітків у школах можуть бути організовані походи до територіальних центрів комплектації, але переживати, що місцева влада організовуватиме “конвой” або переслідуватиме, не варто, додає фахівець.

Також наголошується, що в Україні має запрацювати Єдиний держреєстр військовозобов’язаних, з яким зможуть взаємодіяти держоргани, завдяки чому буде налагоджено систему оновлення даних складу сім’ї, здоров’я та іншої інформації про військовозобов’язаних.

“Єдиний реєстр військовозобов’язаних має з’явитися ще у 2018 році, коли Кабмін видав наказ про його створення. Він дозволить швидко обмінюватися даними та вносити зміни. Наприклад, чому під час мобілізації прийшли повістки людям з інвалідністю, батькам трьох і більше дітей чи рідним загиблих на війні Тому що громадяни не приходили у військкомати, щоб оновлювати облікові дані, відповідно, Центри комплектування володіли не всією інформацією: зі створенням реєстру людям не доведеться ходити у військкомат щоразу, коли змінюватиметься їх сімейний стан, прописка чи стан здоров’я тощо. .”, – зазначив Новак.

Rate article