Успішний контрнаступ ЗСУ та наближення зими ставлять Кремль перед дилемою, поле битви змінюється – CNN

Новини

Ще кілька тижнів тому здавалося, що війна в Україні з настанням зими застигне на місці, оскільки на той момент жодна зі сторін не досягла помітного прогресу. Але все змінилося з раптовим та успішним українським наступом на більшій частині окупованої Харківщини, що надихнуло західних прихильників України не менше, ніж викликало взаємні звинувачення у Москві.

Про це повідомляє американський телеканал CNN. Тепер російські військові здивовані після того, як Україна за тиждень звільнила більше територій, ніж російські війська захопили за п’ять місяців.

Тут також простежується важлива політична динаміка. Перед Кремлем стоїть нелегкий вибір: чи оголосити загальну мобілізацію, щоб поповнити підрозділи, що стрімко рідіють в Україні, та як впоратися з дефіцитом бюджету, незважаючи на те, що він спирається на історично високі валютні резерви.

Приголомшливий контрнаступ України на Харківщині у поєднанні з більш виснажливими наступами на півдні поставили Кремль і розкритиковане міністерство оборони Росії перед вибором.

У міру наближення зими вони мають вирішити, якому фронту віддати перевагу та чи подвоїти зусилля щодо досягнення заявленої Путіним мети: захоплення Донецької та Луганської областей. Окупанти зараз володіють близько 20% української землі, включно з Кримом та частиною півдня.

Взяття Донеччини — складніше завдання для росіян. Сім місяців війни виявили недоліки російської логістики, яка лише погіршиться у більш сиру та холодну погоду.

За лічені дні Росія втратила один із трьох напрямків наступу на Донецькому напрямку; за двома іншими з кінця червня не було досягнуто жодного прогресу.

Водночас російська оборона в Херсоні перебуває під зростаючим тиском, незважаючи на посилення завдяки успіху України в перекритті постачання через річку Дніпро та завданні ударів по командних пунктах і складах боєприпасів.

Російські збройні сили не мають достатньої кількості нових підрозділів, які можна було б відправити на війну. Нещодавно сформований 3-й армійський корпус переважно складається з добровольчих батальйонів, набраних у регіонах Росії. Інші батальйонні тактичні групи були переформовані, зазнавши великих втрат.

Постійно надходять повідомлення про підрив дисципліни у російських підрозділах. Безладний відступ у Харкові з величезною кількістю покинутої військової техніки є свідченням цього, а також хронічних проблем із командуванням, які не вирішити за одну ніч.

Водночас російські артилерійські та ракетні війська, як і раніше, значно перевершують українські. Але ворог не зміг використати цю перевагу для досягнення наземних цілей. Близько 40% Донецька лишається під контролем України.

Росія, як і раніше, має страхітливий арсенал балістичних та інших ракет, які можна використовувати не для завоювання території, а для заподіяння катастрофічної шкоди українській інфраструктурі.

Проте траєкторія війни має інакший вигляд в останні місяці. Це саме по собі може зміцнити кістяк європейської підтримки України — і підштовхнути потік військової допомоги, що триває, незважаючи на дорогу зиму, а також невдоволення цінами на опалення та паливо.

Нагадаємо, українське військове командування побачило “слабке місце” російської армії в районі Балаклії ще навесні. А після того, як Росія перекинула свої резерви зі східного напрямку на південний, було проведено блискавичний контрнаступ ЗСУ на Харківщині.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий