Українців можуть змусити заплатити до 100 тис. грн штрафу: кого і як покарають

Новини

Українці можуть отримати багатотисячні штрафи за спалювання сухої трави, сміття, листя та іншої рослинності. В окремих випадках вони можуть перевищити 100 тис. грн.

Про те, які штрафи загрожують українцям за спалювання трави й гілок – розповідає OBOZREVATEL.

В Україні спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності заборонено законом та карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120 грн.

Робити це заборонено, оскільки під час активного спалювання рослинних залишків із димом, який виділяється, у повітря вивільняється отруйна суміш, до її складу входять пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали, бензопірен (може викликати у людини рак). та ін. До речі, земляний покрив, на якому спалюють траву, відновлюється аж через 5-6 років. Спалювання рослинності спричиняють забруднення ґрунтів, повітря та води, а також можуть призвести до займання пожежі в лісових зонах.

Штраф для посадових осіб становить 15-21 тис. грн. Однак цифри можуть збільшитися, якщо пожежа переходить на великі території (поле, луг, пасовища) та на території природно-заповідного фонду.

Найбільші штрафи – 90-150 тис. грн – виписують за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці. Якщо під час пожежі загинули люди, то можна отримати 2-5 років позбавлення волі.

Оцените статью
Добавить комментарий