Українська суддя після вторгнення рф відпочивала в Криму, але це ще не все: що встигла наробити жінка

Новини

В Україні вона залишилась, лише щоб довічно отримувати суддівське утримання після виходу у відставку. Тепер їй світить вісім років тюрми з конфіскацією майна.

Прокурори Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора України направили до суду обвинувальний акт щодо судді одного з місцевих судів Черкаської області. Подробиці повідомили у прес-службі Офісу генерального прокурора.

В результаті розслідування встановлено, що суддя одного з судів Запорізької області переїхала з тимчасово окупованої території до Черкаської області після повномасштабного збройного вторгнення російської федерації. Її наміри лише полягали у забезпеченні довічного грошового утримання судді після виходу у відставку.

Під час виконання обов’язків голови суду та як суддя, вона систематично виправдовувала збройну агресію росії, розпочату у 2014 році, і сприймала її як правомірну. Вона поширювала російські наративи стосовно військового вторгнення рф в Україну та намагалася переконати інших у своїй позиції.

Також, обвинувачена називала анексовані території України “визволеними” і визнавала їх частиною російської федерації. Вона виправдовувала російські ракетні удари по українських населених пунктах, інтерпретуючи їх, як заощадження високоточних ракет, нехтуванням безпекою мирного населення.

Суддя також нерідко відвідувала тимчасово окупований Крим після початку повномасштабного вторгнення. Навіть зустрічала там новий 2023 рік.

До проведення судового розгляду досудове розслідування проводило Державне бюро розслідувань, а оперативний супровід здійснювалася Службою безпеки України.

Оцените статью
Добавить комментарий