Україні потрібно виграти ще одну ключову битву, але не з Росією: термін до 1 серпня

Новини

Уряд України веде важкі переговори щодо скорочення боргу зі своїми західними приватними кредиторами: запроваджений раніше мораторій на виплату спливає 1 серпня.

Внаслідок вторгнення Росії 24 лютого 2022 року Україна одночасно з війною на фронті намагається впоратися з економікою, що постраждала від бомбардувань, руйнувань енергетичної інфраструктури та нестачі робочої сили через військову мобілізацію. До цього списку проблем додається ще одне випробування: перегляд умов суверенного боргу з приватними кредиторами.

Уряд України веде важкі переговори щодо скорочення боргу зі своїми західними приватними кредиторами, пише французьке видання. Le Monde.

Додаткові зусилля з їхнього боку необхідні, оскільки вирішальний термін настає 1 серпня.

Наступного дня після вторгнення управляючі активами, у тому числі американські гіганти BlackRock та Pimco та французька Amundi, дочірня компанія Crédit Agricole та провідний фонд Європи, надали Києву дворічний мораторій на відшкодування державних облігацій на суму близько 20 мільярдів доларів. Цей мораторій закінчується 1 серпня, а військовий конфлікт, який фінансисти, можливо, розглядали як короткострокове протистояння, трансформується у війну на виснаження, результат якої поки що ніхто не може передбачити.

Зіткнувшись з російською армією, що підтримується економікою, повністю переорієнтованою Кремлем на військові дії, Україна сьогодні витрачає близько 40 мільярдів доларів на рік на свої військові витрати, або 22% свого валового внутрішнього продукту, тому реструктуризація боргу цьому контексті є пріоритетом. Це також одна з умов, висунутих Міжнародним валютним фондом (МВФ) для продовження виплати допомоги у розмірі 15,6 мільярда доларів.

Переговори про нові терміни, що продовжуються, спотикаються про масштаби реструктуризації.

Перші консультації, що тривали 12 днів на початку червня, не привели до жодної угоди. Київ запропонував кредиторам знижку у розмірі 60% вартості їх цінних паперів, тоді як кредитори були готові погодитися максимум на 20%.

Міністерство фінансів України, консультоване компанією Rothschild & Co, також планувало замінити існуючі облігації на нові з терміном погашення не пізніше 2040 року, з відсотками не більше 1% до 2027 року, а потім поступово підвищувати їх.

За словами джерела, близького до переговорів, реструктуризація є необхідним кроком у пошуку нового фінансування. Джерело вважає, що “якщо Україна не зробить цей крок, вона зачинить двері для нових приватних інвестицій”.

Ця пропозиція недостатня. Управляючі активами, безумовно, опинилися у безпрецедентній та незручній ситуації переговорів про реструктуризацію боргу з країною, де вирує війна. Однак суми, про які йдеться, не є непереборними для таких фінансових установ. Їм також не заборонено враховувати ні геополітичний чинник цієї війни, який також загрожує безпеці західних країн, ні привабливість, яку відновлення країни представить для інвесторів після закінчення війни.

Щоб захистити свою спину, український уряд хоче мати можливість звертатися до фінансових ринків, але він зможе брати позики на цих ринках лише в тому разі, якщо його борг буде реструктуровано. Підтримуючи Україну, держави ретельно зробили свій внесок. Тепер приватні кредитори мають взяти на себе відповідальність за свою відповідальність, сформулювавши щедріші пропозиції щодо реструктуризації, пише видання.

Rate article