Україна отримає першу партію бомб GLSDB від Пентагону вже завтра – Politico

Новини

В Україну їдуть американські далекобійні бомби GLSDB, які б’ють на 145 км.

Вже завтра, 31 січня, до України надійде перша ракета американських бомб великої дальності GLSDB. Їхнє постачання Вашингтон оголосив ще минулого року.

Про це повідомляє видання Politicoпосилаючись відразу на чотири поінформовані джерела.

Україна отримає першу партію бомб GLSDB наземного базування. Це найновіша зброя дальньої дії виробництва Boeing, якої навіть немає на озброєнні США“, – йдеться у статті.

У США вважають, що нова бомба значно посилить потенціал сил оборони України у відображенні російської агресії. Тилові бази, склади та штаби окупаційної армії РФ виявляться під ударом.

GLSDB надасть їм (ЗСУ – ред.) більше можливостей для завдання ударів (за військовими цілями РФ – ред.), поповнить їх арсенал далекобійного озброєння. Це ще одна “стріла в їхніх качанах”, яка дозволить українцям зробити більше“, – Повідомив американський чиновник.

GLSDB – це спільна розробка компаній Boeing та Saab. Абревіатура розшифровується як Ground-Launched Small Diameter Bomb, тобто бомба малого діаметра наземного запуску. Йдеться про 113-кілограмовий снаряд із ракетним двигуном, який запускається наземними установками, у тому числі з РСЗВ HIMARS.

Американська армія має аналог цієї бомби, але авіаційного базування, а не наземного.

Про намір передати ЗСУ ці бомби Пентагон оголосив майже у лютому 2023 року. Тоді ж було зазначено, що постачання затягнеться, оскільки новинку необхідно протестувати. У результаті українцям довелося чекати на GLSDB цілий рік.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Невзоров висловився про рішення США поставити ЗСУ GLSDB.

Rate article