У супермаркеті до мене звернувся за допомогою дідусь. Йому дійсно потрібна була доп0мога

Життєві історії

Я дуже не люблю вступати в розмови з незнайомими людьми в громадських місцях, оскільки в більшості випадків ці люди звертаються до тебе лише для того, щоб в результаті той чи інший спосіб розкрутити тебе на гроші. Ні, звичайно можна надати швидку і посильну допомогу, підказавши як пройти в бібліотеку, до вулиці Басейної або куди-небудь ще. І не більше.

Ця історія відбулася 31 грудня вранці, коли я зайшов в один з мережевих супермаркетів докупити необхідних продуктів до новорічного столу (буквально кілька товарних позицій). Ходжу, дивлюся, вибираю. І тут підходить до мене дідусь дуже приємної зовнішності з кошиком в руках і просить мене підказати, де знайти яйця. Я показала і пішшла далі у своїх справах.

Однак через кілька хвилин я знову зустрілася з цим же дідусем. Він дуже вибачався і просив допомогти йому знайти сир. Я підвела його до холодильників з сиром. Цього разу залишити його мені не вдалося. Спочатку ми разом вибирали сир по-дешевше, потім переключилися на інші продукти. У нього був список з п’яти позицій: яйця, яблука, горох (1 банка), сир, масло (вершкове).

Вибравши сир, він попросив допомогти вибрати йому масло (вибрали), потім перевірити, чи добрі він взяв яйця (я кожне подивився), а потім відшукати банку гороху (відшукали) і подивитися, нормальні чи він взяв яблука (були нічого). Після цього ми ще раз перевірили все чи взяли за списком.

Переконавшись, що всі продукти за списком коштують адекватно, дідок вирішив подивитися чи є у нього гроші. Ось тут я напружився, запідозривши підступ. Зараз грошей не виявиться, почне на жалість тиснути. Але ні, з якогось внутрішнього кишені він витягнув паспорт, в обкладинці якого були гроші. Не багато, всього кілька банкнот по 100, може одна в 200 гривень.

Далі, на його прохання, ми разом пішли на касу, і він під моїм контролем оплатив свої покупки і взяв здачу. Потім я розплатився за свої, і ми пішли упаковуватися. Він кілька разів разом зі мною перевірив, чи забрав він гроші і клубну карту, чи взяв здачу, чи купив продукти (ми знову перерахували всі п’ять позицій).

Разом ми дійшли до виходу з супермаркету і майже по-дружньому розпрощалися. Він мені дуже дякував за те, що не відмовилася допомогти і провела  з ним стільки часу. Та й я була задоволена, що вряди годи мені довелося допомогти, по-видимому, дуже хорошій людині.

Загалом не всі навколо шахраї і жебраки (що зовсім не дивно). Є й нормальні люди, яким просто потрібна невелика допомога. Залишилося тільки навчитися відрізняти одних від інших.

Спасибі, що дочитали!

Rate article