У Білорусі пояснили “спалахи” на аеродромі Зябрівка, звідки раніше били ракетами по Україні

Новини

Влада Білорусі пояснила вибухи, які відбувалися вночі 11 серпня на аеродромі Зябрівка, “займанням однієї з одиниць техніки“. Позаштатна ситуація, як стверджується, пов’язана з ремонтом машини – заміною двигуна.

Про це зранку в четвер, 11 серпня, повідомила пресслужба Міністерства оборони Республіки Білорусь. Зазначимо, що в даних від очевидців і від офіційного відомства є нестикування. Зокрема, у часі НП.

Так, жителі Білорусі заявляли, що вибухи та спалахи почалися в районі 00:30 11 серпня. При цьому МО РБ стверджує, що інцидент стався близько 23:00 10 серпня.

“У зв’язку зі зверненнями, що надходять до Міністерства оборони про спалахи на ділянці місцевості Зябрівка Гомельської області, повідомляємо, що 10 серпня близько 23 години під час контрольного пробігу однієї з одиниць техніки після проведеної заміни двигуна сталося її загоряння“, – відзвітувала пресслужба.

Заявляється, що військові “своєчасно вжили заходів щодо гасіння”. Постраждалих внаслідок НП немає, сказано в повідомленні.

Нагадаємо, що саме з цього аеродрому раніше проводилися пуски ракет по Україні. Попередньо, там дислокується багато військової техніки Російської Федерації.

Так, вранці 28 липня із Зябрівки (з 05:23 до 06:29) було запущено близько 25 ракет. Вибухи в підсумку пролунали в Київській та Чернігівській областях.

Проєкт “Беларускі Гаюн” припускав: якщо всі ці пуски проводилися з ОТРК “Іскандер”, то на аеродромі має бути щонайменше шість таких комплексів.

“Варто нагадати, що на аеродромі з цього часу знаходяться до 10 одиниць зенітних ракетних комплексів С-300/400 і, ймовірно, мінімум два оперативно-тактичні ракетні комплекси “Іскандер”, – писала моніторингова група.

Нещодавно “Беларускі Гаюн” повідомляв, що до Білорусі привезли чергову партію ракет для ЗРК С-300/400. Снаряди могли доставити на аеродром у Зябрівці.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий