У Білорусі хочуть гарантій безпеки для себе на випадок мирної угоди України і РФ

Новини

Білоруська влада сподівається, що Україна та Росія укладуть мирну угоду про завершення війни, і на цей випадок вимагатимуть для себе гарантій безпеки.

Про це заявив міністр закордонних справ країни Володимир Макей в інтерв’ю пропагандистському РИА Новости. Стенограма доступна на сайті білоруського МЗС.

“Мінську потрібні гарантії безпеки у разі мирної домовленості Москви та Києва”, – висловився чиновник.

За його словами, Білорусь нібито зацікавлена в тому, щоб регіон жив у мирі, і щоб цей спокій забезпечував їхнім державі й суспільству “політичний та економічний розвиток”.

“Без Білорусі, яка перебуває у центрі Європи, в цьому регіоні досягнення повної та абсолютної безпеки теж неможливе. Якщо ми будемо якоюсь неспокійною країною, це нікому не буде вигідно”, – вважає Макей.

Він послався на інформацію від російського колеги Сергія Лаврова. Той стверджував, нібито до того, як переговори перервалися, між Москвою та Києвом “обговорювався солідний підсумковий документ завтовшки понад два сантиметри”.

Нещодавно міністр закордонних справ Білорусі вперше назвав агресію РФ війною. Зокрема, Макей заявив, що РБ не розглядає можливість застосування будь-якої зброї “проти будь-кого”, а отже, виключив удар по Україні. За його словами, Білорусь нібито категорично проти використання ядерної зброї.

Разом із тим у Мінськ прибуло близько 130 “вагнерівців”, які розпочали тренування з білоруським охоронним підприємством “ГрандСервіс”. Цій фірмі нещодавно доставили партію форми, яку використовують ЗСУ. Схоже, агресор планує влаштувати провокації.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий